HOME
 
Korzystanie z pełnej funkcjonalności portalu wymaga [zalogowania]

Tsa Lung

W języku tybetańskim tsa oznacza kanał a lung oznacza oddech witalny lub wiatr (pranę). Poprzez połączenie razem skupienia umysłu, oddechu i fizycznych ruchów, w każdym ćwiczeniu tsa lung otwieramy konkretną czakrę (centrum energetyczne) w ciele. Oczyszczamy przeszkody, które przeszkadzają nam w rozpoznaniu czystej i otwartej przestrzeni istnienia. Ta czysta, otwarta przestrzeń jest źródłem wszystkich pozytywnych jakości.

Ostatecznie celem medytacji jest nauczenie się stabilnie przebywać w czystej, otwartej świadomości. Możesz rozwinąć swoją zdolność połączenia i spoczywania w naturalnie radosnym stanie przez uwalnianie fizycznych zaburzeń, emocjonalnych blokad, energetycznych i mentalnych zaburzeń, oraz innych przeszkód w twojej praktyce.

Pięć ćwiczeń Tsa Lung są metodami, dzięki którym krok po kroku możemy rozpoznawać i oczyszczać przeszkody. Te proste do wykonania, ale potężne ćwiczenia mogą być używane jako przygotowanie do innych praktyk medytacyjnych, oraz także jako główna praktyka wspierająca doświadczenie otwartej świadomości w codziennym życiu. Ćwiczenia mogą pomóc ci w:

-oczyszczeniu grubych przeszkód, takich które powodują choroby czy silne negatywne emocje;
-oczyszczeniu czy wyczerpaniu sił, który kierują zaburzającymi myślami;
-oczyszczeniu subtelnych przeszkód, które zaburzają twoją zdolność do rozpoznania i przebywania w naturalnym stanie umysłu.


Share: Facebook Twitter
Shortlink: http://boninfo.org/link/306262 sLink
Facebook Twitter
(c) BonInfo.Org