.

O projekcie

PL EN

boninfo.org

Witamy w nowo powstałym (wciąż powstającym) portalu www.boninfo.org. Zapraszamy do zapoznania się z podstawowymi informacjami na temat jego funkcjonowania. Tekst ten jest na bieżąco modyfikowany, zapraszamy więc do jego lektury co kilka dni;)

Informacje zawarte tutaj podzielone są na następujące grupy:


Informacje ogólne

Portal www.boninfo.org powstał w celu zgromadzenia w jednym miejscu dynamicznych informacji związanych z tradycją Yungdrung Bon na świecie. Informacje mają być przedstawione w wielojęzycznych wersjach. Chcemy tutaj zaprezentować w pierwszej kolejności:
noty biograficzne o nauczycielach oraz innych osobach związanych z tradycją;
informacje o sangach oraz innych organizacjach związanych z tradycją;
pełne kalendarium wydarzeń związanych z Yungdrung Bon na całym świecie.
Pozostałe funkcjonalności są wymienione w tym miejscu [link].
Serwis nasz będzie oferował także narzędzia pozwalające integrować nasze treści z innymi stronami WWW w obu kierunkach. Więcej na ten temat można znaleźć w sekcji dla developerów [link].

Aktualnie trwa proces uruchamiania portalu i testowania wybranych funkcjonalności - przepraszamy za błędy, za niestabilną pracę, za nieoczekiwane zachowania strony WWW. Obecnie większość energii przeznaczamy na zgromadzenie aktualnych informacji i uruchomienie kolejnych usług; następnym etapem będzie zadbanie o elementy graficzne oraz łatwość użytkowania. Prosimy o wyrozumiałość. Większość treści jest dostępna w następujących językach: angielski, polski i niemiecki. Poszukujemy osób, które pomogą nam stworzyć wersję hiszpańsko- oraz rosyjskojęzyczną - więcej na ten temat przeczytasz tutaj: [link]. Sam portal jest udostępniony w wersjach: angielskiej, polskiej i niemieckiej; natomiast opisy osób, wydarzeń czy organizacji mogą być dostępne w dowolnej liczbie języków - jedynym ograniczeniem jest ilość posiadanych materiałów.

Dla użytkowników

Większość opisanych tutaj funkcjonalności dotyczy osób zarejestrowanych i zalogowanych. Interesujące materiały, a w szczególności eZasoby, są przeznaczone wyłącznie dla zalogowanych.
Stan dostępu do różnych usług i zasobów możesz sprawdzić w zakładce "Zasoby / eResource".

Aktualne oraz planowane funkcjonalności

Poniżej znajduje się lista podstawowych funkcjonalności i etapu ich wdrożenia. Zaawansowanie procentowe dotyczy wersji anglojęzycznej, dla pozostałych języków może być mniejsze. Jesteśmy otwarci na Twoją pomoc w aktualizacji naszych danych.

NAZWA REALIZACJA OPIS LINK
OSOBY 90 W tym dziale znajdziesz większość znanych nam osób związanych z tradycją Yungdrung Bon. Osoby te podzielone są na różne kategorie.  [link]
ORGANIZACJE 90 W tym dziale znajdziesz skatalogowaną większość organizacji związanych z tradycją Yungdrung Bon.  [link]
WYDARZENIA 30 W tym dziale znajdują się informacje na temat wydarzeń związanych z tradycją Yungdrung Bon na świecie. Aktualność tego działu uzależniona jest od Waszego wsparcia.  [link]
NEWS 20 W tym dziale publikowane będą najważniejsze informacje ze świata Yungdrung Bon. Jeśli jesteś producentem interesujących informacji, skontaktuj się z nami.  
FOTO 20 Foto galerie. W budowie.  

ZASOBY

40

W tym dziale udostępniane będą materiały tekstowe, graficzne oraz multimedialne.

  • W sekcji Publikacje (dla zalogowanych) dostępne będą materiały posiadające charakter ogólnodostępny.
  • W sekcji eResouces dostępne będą materiały zastrzeżone dla wybranych osób (na podstawie kryteriów określonych przez sangi).
 [link]
BIULETYNY 10 W tym dziale będzie można dokonać subskrypcji różnych biuletynów publikowanych przez sangi lub nauczycieli.  [link]

 

Dla organizatorów imprez

Informacje o wydarzeniach są publikowane przez oficjalnych przedstawicieli organizatorów. Więcej informacji znajdziesz tutaj [link].

 

Dla sang i innych organizatorów

Nasz portal udostępnia różne użyteczności dla organizatorów, w tym: publikowanie informacji o wydarzeniach, zarządzanie zgłoszeniami udziału uczestników, wysyłanie informacji do uczestników, członków, subskrybentów. Więcej informacji znajdziesz tutaj [link].


Dla nauczycieli

Nauczycielom oferujemy między innymi jedno centralne miejsce, w którym mogą prezentować swoje aktywności, łatwo zarządzać terminami, kontaktami i zgłoszeniami na kursy.
Oferujemy również możliwość łatwego wysyłania newsletterów oraz mailingów do swoich uczniów oraz sympatyków. Szczegółowe informacje udostępniamy bezpośrednio zainteresowanym.


Dla developerów stron WWW

Deweloperom stron WWW oferujemy możliwość automatycznej integracji naszych treści z ich stronami WWW. Powstają odpowiednie wtyczki do Joomli, Wordpressa oraz innych systemów CMS. Więcej informacji znajdziesz tutaj [link].


Współpraca

W pierwszej kolejności prosimy o zgłaszanie wszelkich uwag do znalezionych błędów na naszych stronach. Na dole większości z nich znajduje się odpowiednia ikona pozwalająca zgłosić uwagi do konkretnej treści [info].
Zapraszamy do współpracy przede wszystkim organizatorów eventów, dla których nasz portal może stanowić platformę promocji oraz zarządzania rejestracjami oraz kontaktami z uczestnikami.
Z czasem będą pojawiać się kolejne funkcjonalności. Posiadamy równie interesujący moduł eResorces , umożliwiający zarządzanie dostępem do treści na podstawie udziału uczestnika w konkretnych kursach lub inicjacjach. Więcej informacji znajdziesz tutaj [link].
Autorów posiadających prawa do publikacji zapraszamy do wspólnego budowania działu Publikacje.
Jesteśmy otwarci na wszelkie nowe pomysły, które można zrealizować w wirtualnej przestrzeni.
Zainteresowane osoby prosimy o kontakt [link].


Nasze potrzeby

Na ten moment potrzebujemy osób, które w imieniu swoich sang będą wprowadzać informacje o bieżących wydarzeniach. Poszukujemy również chętnych do przygotowania kolejnych wersji językowych informacji o Nauczycielach, przy czym jesteśmy otwarci także na stworzenie kolejnych wersji językowych Portalu. W najbliższym czasie uruchomimy dział FOTO, do którego poszukujemy interesujących fotografii związanych z tradycją YB.
Ponadto będą potrzebni graficy, mogący pomóc w tworzeniu niezbędnych treści graficznych.


Dotacje

Osoby zainteresowane dokonaniem wsparcia finansowego dla rozwoju Portalu zapraszamy do dokonania darowizny poprzez PayPal [link].Co nowego w tym tekście

  • 2014.12.22 pierwsza wersja tekstu (ta którą czytasz)
  • 2015.12.28 modyfikacje tekstu


Shortlink: https://boninfo.org/link/364933 sLink