*
Pierwszego stycznia 2018 w klasztorze Menri w Indiach zostal wybrany na nowego opata (34-ty opat Menri). Dawa Dargye Rinpocze został nowym duchowym przywódcą wszystkich praktykujących Bon.

34. Menri Trizin Rinpoche Dawa Dargye


PL
MFoto

Urodził się 29 listopada 1972 w Amdo, Tybet. Imię jego ojca to Palyon Bum a matki Luyang Chukmo. Kiedy miał 5 lat rozpoczął naukę w lokalnej szkole. W wieku 17 lat został mnichem w klasztorze Gamal w Amdo. Rok później, kiedy miał 18 lat, rozpoczął naukę w Szkole Dialektycznej Bon w klasztorze Gamal. Kiedy miał 22 lata spotkał Jego Świątobliwość 33-go opata Menri, otrzymał od niego święcenia mnisie Drangsong i imię Dawa Dargye Wangpo. W wieku 24 lat ukończył edukację w klasztorze Gamal i otrzymał tytuł Gesze. Kiedy miał 25 lat udał się do klasztoru Menri w Indiach i rozpoczął naukę w Szkole Dialektycznej w Menri w miejscowości Dolanji. W 2012 roku otrzymał tytuł Gesze klasztoru Menri, Indie.
W czerwcu 2012 roku wraz z kilkoma innymi mnichami odwiedził Polskę. W Warszawie mnisi wykonywali święte tańce cham na zaproszenie organizacji Chongtula Rinpocze (Satrik Ersang). W czasie wizyty w Polsce odwiedzili również Kraków na zaproszenie praktykujących z krakowskiej grupy Ligmincha.


Pierwszego stycznia 2018 w klasztorze Menri w Indiach wybrano poprzez rytuał Tag dril nowego opata (34-ty opat Menri). Dawa Dargye Rinpocze został nowym duchowym przywódcą wszystkich praktykujących Bon.


Share: Facebook Google Twitter
@Shortlink: http://boninfo.org/persona/407837