*
Ligmincha International to światowa sieć centrów i sangh założonych przez Geshe Tenzina Wangyala Rinpocze. Siedzibą Ligmincha International jest Ligmincha Instytut w Serenity Ridge, całorocznego centrum rekolekcyjnym znajduje się w Nelson County, Virginia, USA. Ligmincha Instytut jest organizacją non-profit, założoną w 1992 roku w celu zachowania starożytnych nauk, transmisje i praktyk tradycji Bon buddyjskiego Tybetu. Nauczyciele rezydujący w ośrodku to Lama Kalsang Nima i Yungdrung Lodoe.

Ligmincha Institute


EN PL

Oprócz Serenity Ridge, Ligmincha międzynarodowa obejmuje także inne ośrodki rekolekcyjne Worldwide:

Chamma Ling Colorado, USA w Crestone, Kolorado,
Chamma Ling Meksyku w Valle de Bravo,
Chamma Ling Torreon Meksyk,
Polska Chamma Ling w Wildze.


Ligmincha międzynarodowa obejmuje sanghi uczniów w: USA, Brazylii, Kostaryce, Meksyku, Peru, jak i w krajach europejskich: w Austrii, Belgii, Czech, Danii, Finlandii, Francji, Niemczech, Holandii, na Węgrzech, w Irlandii, a także Włochy, Polska, Rosja, Hiszpania i Szwajcaria.

Z programu Lingminchy, jako głównego ośrodka międzynarodowego, dostępne ostatnio są darmowe webcasty - nauczanie dharmy online m.in przez Tenzina Wayngyala Rinpocze. Łatwo dostępny jest sklep online w którym dostępne są potrzebne do praktyki teksty i inne rekwizyty.

source: http://www.ligmincha.org/en/about-us-ligmincha-institute.html#9005

Share: Facebook Twitter
Shortlink: https://boninfo.org/link/368967 sLink