*
Ponlob Tsangpa Tenzin Rinpocze - w 2001 Rinpocze uzyskał stopień gesze, w tamtym czasie będąc jednym z sześciu posiadaczy tytułu z klasztoru Triten Norbutse. Po ukończeniu studiów, kontynuował studia, praktykę i nauczanie w tym samym klasztorze. W 2004 został mianowany przez J.Ś. Menri Trizina Rinpocze, J.E. Yongdzina Rinpocze oraz Khenpo Tenpa Yungdrung Rinpocze głównym nauczycielem klasztoru Triten Norbutse.

Ponlob Tsangpa Tenzin Rinpoche


EN FR PL
MFoto

Ponlob Tsangpa Tenzin Rinpocze - główny nauczyciel Akademii Wyższych Studiów Yungdrung Bon w Klasztorze Triten Norbutse.

Kluczowym momentem w duchowym życiu Ponloba Rinpocze było spotkanie w 1986 J.E. Jongdzin Lopon Tenzin Namdaka Rinpocze. W tym czacie Ponlob Rinpocze został wyświęcony  na mnicha przez Tenzin Namdaka Rinpocze, który jest dzierżawcą nieprzerwanej linii vinaji - monastycznego kodeksu moralnego tradycji Bon. Odtąd Ponlob Rinpocze nieprzerwanie doskonali swoją wiedzę i praktykę tradycji Yungdrung Bon.

Jego studia rozpoczęły się pod przewodnictwem Tengchen Lamy Sherab Gelek Rinpocze, od którego nauczył się rozmaitych umiejętności z zakresu praktyki bon, takich jak techniki rytualne, użytkowanie świętych instrumentów i śpiew liturgiczny. W tym samym okresie otrzymał nauki, przekazy i inicjacje od Tengchen Khenpo Woeser Jinpa Phuntsoka. We wczesnych latach Ponlob Rinpocze skupiał się głównie na gromadzenie praktyk poprzez praktyki wstępne; gdy je ukończył, udał się na okres 3-ech lat w celu podjęcia studiów nauk Dzogchen. Najpierw studiował filozofię bon z Lungkar Ponlob Drangsong Tsultrim Namdakiem, pod którego przewodnictwem zgłębiał systemy sutry, tantry i dzogczen tradycji bon.

W 1992 Ponlob Rinpocze wstąpił do Klasztoru Menri w Indiach. Przez następne 9 lat kontynuował studia sutry, tantry i dzogczen bonu i ogólne nauki tybetańskie z wielkim błogosławieństwem i przewodnictwem J.Ś. Menri Trizina Rinpocze i J.E. Yongdzina Rinpocze, ale także wielu innych nauczycieli - najpierw w Dialektycznej Szkole Bon klasztoru Menri, a potem w Akademii Wyższych Studiów Yungdrung Bon klasztoru Triten Norbutse w Katmandu (Nepal). Przez lata intensywnych studiów, Ponlob Rinpocze otrzymał większość inicjacji, transmisji i esencjonalne instrukcje, których tradycyjnie udziela nauczyciel swoim uczniom mając na celu spotęgować ich zrozumienie i doświadczenie nauk. Podczas swoich studiów Ponlob Rinpocze znalał także czas na służbę społeczności monastycznej poprzez nauczanie i organizację publikacji Drepoi Beltam - corocznie wydawanego dziennika klasztoru.

Pomyślnie kończąc swój cykl edukacji. w 2001 Rinpocze uzyskał stopień gesze, w tamtym czasie będąc jednym z sześciu posiadaczy tytułu z klasztoru Triten Norbutse. Po ukończeniu studiów, kontynuował studia, praktykę i nauczanie w tym samym klasztorze. W 2004 został mianowany przez J.Ś. Menri Trizina Rinpocze, J.E. Yongdzina Rinpocze oraz Khenpo Tenpa Yungdrung Rinpocze głównym nauczycielem klasztoru Triten Norbutse.

source: http://shenten.org/en/teachers/visiting-teachers/ponlob-tsangpa-tenzin-rinpoche


BFoto

Org

EVENT

Share: Facebook Google Twitter
@Shortlink: http://boninfo.org/persona/365471