*
Gesze Tenzin Drukdak to lama, lekarz i uzdrowiciel w tradycji Bon. Urodził się 16. września 1962 roku. Od 12-ego roku życia studiował medycynę tybetańską z takimi nauczycielami medycyny tybetańskiej, jak Darma Gyaltsen. Swój stopień gesze uzyskał w Bon Dialectic School w Menri (Dialektyczna Szkoła Bon) w 1994 roku. Opat Bon Dialectic School klasztoru Togden w Tybecie. Autor książki wydanej w języku tybetańskim z tłumaczeniem na język chiński - "Introduction of Yungdrung Bon for Newcomers".

Geshe Tenzin Drukdak


EN PL
BIO FB
MFoto

Gesze Tenzin Drukdak to lama, lekarz i uzdrowiciel w tradycji Bon. Urodził się 16. września 1962 roku. Od 12-ego roku życia studiował medycynę tybetańską z takimi nauczycielami medycyny tybetańskiej, jak Darma Gyaltsen. Swój stopień gesze uzyskał w Bon Dialectic School w Menri (Dialektyczna Szkoła Bon) w 1994 roku. Prowadzi wiele poważnych projektów dot. Bon w Tybecie. Zaliczają siędo nich m.in tłumaczenie Kanonu Bon na język chiński, regularne konferencje skupiające reprezentantów ok. 360-ciu klasztorów Bon w Tybecie, portal internetowy o tradycji Bon prowadzony w języku tybetańskim, chińskim, a wkrótce także i angielskim, podejmowanie wysiłków w odkrywaniu wiedzy o oryginalnej tybetańskiej kulturze Bon i cywilizacji Zhang Zhung.

Od 2001 roku Gesze służy jako opat (Khenpo) nowej Bon Dialectic School (Dialektyczna Szkoła Bon) w klasztorze Togden w Tybecie (rejon Amdo). Podążając za wizją J.Ś. Menri Trizin Lungtok Tenpai Nyima Rinpocze, Gesze Drukdak pragnie sprowadzić tę szkołę na tryb nauczania funkcjonujący w Dialectic School w Menri, który obejmuje trzynastoletni okres studiów prowadzący do stopnia gesze.

Gesze pracował jako redaktor, jest także autorem książki "Introduction of Yungdrung Bon for Newcomers" (pl: "Wprowadzenie do Jungdrung Bon dla początkujących"), wydanej w języku tybetańskim z tłumaczeniem na język chiński. Aktualnie pracuje nad encyklopedią mającą obejmować terminologię Bon oraz słownikiem językowym Zhang Zhung - Tybetański

Naucza w różnych krajach na świecie, m.in. w Tybecie, Chinach, a także na Zachodzie.

 

source: http://www.olmoling.org/contents/geshe_tenzin_drukdak


BFoto

Org

EVENT

Share: Facebook Google Twitter
@Shortlink: http://boninfo.org/persona/365467