*
Tulku Pondse Jigme Tenzin - Jorge René Valles Sandoval, ur. 17.08.1996 w Chihuahua (Meksyk), uważany jest za reinkarnację wielkiego mistrza bon - Lopon Sangye Tenzina Rinpocze (1917-1978). Zaledwie parę tygodni po narodzinach Jorge René, Tenzin Wangyal Rinpocze poinformował jego rodziców - Caty i Jorge Valles - że Jorge René jest reinkarnacją Lopon Sangye Tenzina Rinpocze, który służył jako główny nauczyciel klasztoru Menri w Indiach. (Rinpocze przebywał w domu rodziny Valles we wrześniu 1995, kiedy udzielał nauk w Meksyku i wtedy właśnie poczuł silny związek z rodziną).

Pondse Jigme Tenzin (Jorge René Valles Sandoval)


EN PL
BIO
MFoto

Tulku Pondse Jigme Tenzin - imiona nadane po urodzeniu: Jorge René Valles Sandoval, ur. 17.08.1996 w Chihuahua (Meksyk), uważany jest za reinkarnację wielkiego mistrza bon - Lopon Sangye Tenzina Rinpocze (1917-1978).

Zaledwie parę tygodni po narodzinach Jorge René, Tenzin Wangyal Rinpocze poinformował jego rodziców - Caty i Jorge Valles - że Jorge René jest reinkarnacją Lopon Sangye Tenzina Rinpocze, który służył jako główny nauczyciel klasztoru Menri w Indiach. (Rinpocze przebywał w domu rodziny Valles we wrześniu 1995, kiedy udzielał nauk w Meksyku i wtedy właśnie poczuł silny związek z rodziną).

Wkrótce potem potwierdził to także J.Ś. Lungtok Tenpai Nyima Rinpocze, który otrzymywał różne sny i inne znaki; jasne było, że Jorge René jest reinkarnacją Lopon Sangye Tenzina Rinpocze.

W maju 1997, J.Ś. Jongdzin Tenzin Namdak Rinpocze odwiedził Meksyk, gdzie spotkał się z rodzicami młodego tulku, aby porozmawiać z nimi o życiu ostatniego Lopon Sangye Tenzina Rinpocze i o tym, jak ważna jest opieka i ochrona reinkarnowanego dziecka. W czerwcu tego samego roku, J.Ś. Lungtok Tenpai Nyima spotkał się z młodym Jorge René w Santa Fe (Nowy Meksyk) - tam oferował swoje modlitwy i błogosławieństwa całej rodzinie Valles.

Rok później, w czerwcu 1998, doszło do pierwszego spotkania Tulku Jorge René i Jongdzin Tenzin Namdaka Rinpocze w Santa Fe. W spotkaniu wzięli udział Khenpo Tenpa Yungdrung Rinpocze i Gesze Tenzin Wangyal Rinpocze.

W grudniu 1999 Tulku Jorge René został intronizowany w Klasztorze Menri (Dolanji, Indie) przez J.Ś. Lungtok Tenpai Nyima Rinpocze, który nadał młodemu Jorge imiona Pondse Jigme Tenzin. 1. stycznia 2000 tulku intronizowany był także w klasztorze Triten Norbutse przez Yongdzin Tenzin Namdaka Rinpocze, Gesze Tenzin Wangyala Rinpocze oraz Khenpo Tenpa Yungdrung Rinpocze przed całą społecznością monastyczną i praktykującymi z Zachodu.

Od tamtego czasu tulku regularnie spędza czas na nauki, otrzymuje instrukcje w klasztorach Triten Norbutse oraz Menri, ale także w jego rodzinnym mieście w Meksyku od różnych nauczycieli, w tym Gesze Yungdrung Gyaltsena, Gesze Nyima Oser i Lamy Kalsang Nyima.

Od sierpnia 2008 do czerwca 2009, tulku Jorge René przebywał 11 miesięcy w klasztorze Menri pod opieką i przewodnictwem swojego nauczyciela, Gesze Yungdrung Tsultrima. Przez następne lata (ponad 3), Gesze Yungdrung Tsultrim spędził wiele miesięcy w Chihuahua udzielając instrukcji Dharmy młodemu tulku.

Od 2000 tulku Jorge René brał udział w Letnich Odosobnieniach Instytutu Ligmincha w Serenity Ridge (Shipman, Wirginia). Uczestniczył w większości odosobnień i seminariów zorganizowanych przez Ligmincha Mexico razem z Gesze Tenzin Wangyalem Rinpocze, Lopon Tenzin Namdakiem Rinpocze oraz Khenpo Tenpa Yungdrungiem Rinpocze.

source: http://www.ligmincha.org/en/bon-buddhism/lineage-of-teachers/22-bon/bon-teacher/92-jorge-rene.html


Org

EVENT

Share: Facebook Google Twitter
@Shortlink: http://boninfo.org/persona/365458