*
Nangzhig Kyabgon ur. w 1983 i rozpoznany został przez wysokich lamów tradycji bonu oraz buddyzmu jako inkarnacja Nangzhig Kyabgon Tenpa Rabgye. Rozpoznania dokonali tacy nauczyciele jak Menri Yongdzin Tenzin Namdak Rinpocze i późniejszy 10. Panczen Lama. W wieku sześciu lat przyjął mnisie ślubowania. Został inicjowany w obecności czterech lamów, w tym Jawoba Rinpocze. W czasie Pierwszej jak i Drugiej Konferencji Yungdrung Bon, pełnił rolę przewodniczącego. Jest dzierżawcą tronu klasztoru Nangzhig.

Nangzhig Kyabgon Kalsang Lodro Gyatso


EN PL
MFoto

Nangzhig Kyabgon ur. w 1983 i rozpoznany został przez wysokich lamów tradycji bonu oraz buddyzmu jako inkarnacja Nangzhig Kyabgon Tenpa Rabgye. Rozpoznania dokonali tacy nauczyciele jak Menri Yongdzin Tenzin Namdak Rinpocze i późniejszy 10. Panczen Lama. W wieku sześciu lat przyjął mnisie ślubowania. Został inicjowany w obecności czterech lamów, w tym Jawoba Rinpocze.

Potem studiował z Yongdzin Tenzinem Yeshe i innymi nauczycielami. Zdobył wiedzę z zakresu nauki i filozofii, w szczególności doktryny i filozofii bonu. Podróżował po wielu różnych częściach Tybetu, udzielając nauk i przekazów, w tym przekazów A Tri, Nyengyu oraz dzogczen, udzielając wewnętrznych, zewnętrznych i tajemnych inicjacji bonu.

W wieku 19 lat odwiedził świętą buddyjską górę w Chinach - górę Wutai (Riwo Tse-nga), czyniąc z tego miejsca punkt odosobnienia dla praktyki Sherab Mawe Senge (budda czystego intelektu i rozumowania tradycji bon). Następnie udał się na studia na Buddyjski Uniwersytet w Pekinie, kończąc kierunek związany z doktrynami i filozofiami różnych tradycji. W tym właśnie czasie nauczył się języka chińskiego. W czasie Pierwszej jak i Drugiej Konferencji Yungdrung Bon, pełnił rolę przewodniczącego. Jest dzierżawcą tronu klasztoru Nangzhig.

source: http://gyalshen.org/lineage-teachers/


Org

EVENT

Share: Facebook Google Twitter
@Shortlink: http://boninfo.org/persona/365454