*
John Jackson od 2001 naucza w Instytucie Ligmincha i związanych z nim ośrodkach tybetańskiej jogi śnienia, 9 ścieżek bon, tsa lung, 5-ciu sylab nasiennych i integracji medytacji z życiem codziennym. Aktualnie pracuje z Tenzinem Rinpocze nad rozwinięciem bogatej serii kursów medytacji online. W 1992 przyczynił się do początków Instytutu Ligmincha, organizując większość odosobnień, redagując materiały do praktyki i służąc w składzie zarządzu do 1997. Dyrektor Ośrodka Chamma Ling w Crestone.

John Jackson


DE EN ES PL RU
HOME BIO FB
MFoto

John Jackson swój trening medytacji rozpoczął w wieku 19 lat, praktykując rozmaite metody od pranajany aż do tybetańskiego dzogczen. Podczas swoich studiów i odkryć odbywał pielgrzymki w różnych częściach świata i spędził długie okresy czasu na odosobnieniach w klasztorach Triten Norbutse oraz Menri w Nepalu i Indiach. W ciągu ponad 19-stu ostatnich lat John rozwinął bliskie relacje z J.Ś Lungtok Tenpe Nyima Rinpocze oraz Jongdzin Tenzin Namdakiem Rinpocze - dwoma najstarszymi nauczycielami linii Bon, ale także z Tenzin Wangyalem Rinpocze - najstarszym mistrzem bon na Zachodzie. Od nich wszystkich otrzymał prywatne instrukcje.  Od 2001 naucza w Instytucie Ligmincha i związanych z nim ośrodkach tybetańskiej jogi śnienia, 9 ścieżek bon, tsa lung, 5-ciu sylab nasiennych i integracji medytacji z życiem codziennym. Aktualnie pracuje z Tenzinem Rinpocze nad rozwinięciem bogatej serii kursów medytacji online.

Od 1990 przez 23 lata był profesorem na University of Virginia i regularnie udzielał wykładów studentom medycyny oraz prowadził warsztaty z zakresu rozwoju kadr. W zakres jego zainteresowań wchodzą efektywne metody nauczania, modele programu nauczania i e-learning. Otrzymał nagrodę Dean's Teaching Award; był członkiem the Academy of Distinguished Educators (Akademia Wybitnych Dydaktyków). Regularnie prezentował rezultaty swojej grupy przeprowadzajacej badania w dziedzinie edukacji w profesjonalnych czasopismach i na konferencjach w Stanach Zjednoczonych oraz Europie.

W 1992 John przyczynił się do początków Instytutu Ligmincha, organizując większość odosobnień, redagując materiały do praktyki i służąc w składzie zarządzu do 1997. Na prośbę Tenzin Wangyala Rinpocze w 2001 pomógł utworzyć Ośrodek Odosobnieniowy Chamma Ling w Crestone - miejsce odosobnień w odległych górach Sangre de Christo w Kolorado i aktualnie służy pomocą jako dyrektor tego ośrodka.

Żyje ze swoją żoną Cindy i synem Barun w pobliżu Charlottesville (stan Wirginia), gdzie prowadzi ogród, hoduje lamy i spędza czas w samotności na odosobnieniach w górach.

 

source: http://the3doors.org/academy-teachers-senior-students/306-taste-teacher-jackson-en.html


BFoto

Org

EVENT

Share: Facebook Google Twitter
@Shortlink: http://boninfo.org/persona/365227