*
Jarosław Kotas - ur. w 1964 r. Od 2012 instruktor oraz tłumacz Ligmincha Polska. Praktykujący Yungdrung Bon i uczeń Tenzin Wangyala Rinpocze od 2002 r. Otrzymał nauki od J.E. Lopon Tenzin Namdaka Rinpocze, Khenpo Tenpy Yungdrung Rinpocze, Chongtula Rinpocze, Nyima Dakpy Rinpocze, Menri Lopona Trinley Nyima Rinpocze oraz wielu innych nauczycieli tradycji Bon.

Jarosław Kotas


EN PL
BIO FB
MFoto

Jarosław Kotas - na ścieżkę Bonu wkroczył w 2002 roku, po spotkaniu swojego Nauczyciela, Tenzina Wangyala Rinpocze, za którym nieprzerwanie podąża do dziś. W ciągu 12 lat praktyki otrzymał wiele nauk i bardzo ważne dla kultywacji praktyk Dzogczen, inicjacje. Czuje związek przede wszystkim z nieprzerwanym przekazem ustnym Zhang Zhung Nyan Gyud i Sierab Ciammą. A spośród Nauczycieli z Jego Eminencją Loponem Tenzinem Namdakiem Yongdzinem Rinpocze i Tenzinem Wangyalem Rinpocze.

Oprócz tych dwóch lamów, nauki otrzymał od: Khenpo Tonpy Yungdrunga Rinpocze, Czongtula Rinpocze, Nyimy Dakpy Rinpocze, Jego Świątobliwości Lungtoka Tenpi Nyimy Rinpocze, Menri Lopona Trinleya Nyimy Rinpocze oraz Alexa Chaoul Reicha i wielu gesze z tradycji Yungdrung Bon.

Żyje i praktykuje we Wrocławiu, gdzie jest zatrudniony jako adiunkt w Instytucie Studiów Międzynarodowych na Uniwersytecie Wrocławskim. W roku 1997, na Uniwersytecie Jagiellońskim otrzymał tytuł doktora prawa międzynarodowego publicznego.

W dziedzinie spraw światowych, kibic speedwaya i zagorzały fan muzyki roots reggae. Od 2 lat, oprócz funkcji instruktora w Ligmincha Polska, pełni też funkcję tłumacza.


BFoto

Org

EVENT

Share: Facebook Twitter
@Shortlink: http://boninfo.org/persona/333832