*
Alejandro Chaoul Reich jest uczniem Tenzina Wangyala Rinpocze. Studiował także u wielu mistrzów tradycji bon i bbuddyzmu. Od ponad 25 lat zajmuje się medytacją i rozwojem duchowym, szczególnie praktyką Dzogczen w tybetańskiej tradycji Jungdrung Bon, w tym również praktyką Jogi Tybetańskiej, a wcześniej także Jogi Indyjskiej.

Alejandro Chaoul-Reich


DE EN ES PL RU
BIO FB
MFoto

Alejandro jest starszym uczniem Tenzina Wangyala Rinpocze. Od 1989 studiuje nauki z wieloma mistrzami tradycji tybetańskich - bon i buddyzmu. Urodził się w Argentynie, bardzo katolickim kraju, dorastał jako żyd i uczęszczał do szkoły presbiteriańskiej. Potem został buddystą, ożenił się z katoliczką, natomiast jego dzieci uczęszczają do szkoły tradycji greckokatolickiej. Po studiach z różnymi nauczycielami tradycji zarówno buddyjskich, jak i hunduskich, został starszym uczniem Tenzina Wangyala Rinpocze w Instytucie Ligmincha. Od 1995 naucza tybetańskiej medytacji oraz technik związanych z pracą na poziomie umysł-ciało w USA, Meksyku, Ameryce Łacińskiej oraz Europie.

W 2006 Alejandro uzyskał doktorat w zakresie Religii Tybetańskich na Uniwersyteciee Rice w Houston (Teksas). Prowadzi kursy dot. zdrowia i duchowości na Uniwersytecie w Teksasie Health Science Center oraz prowadzi badania na M.D. Anderson Cancer Center, stosując medytację tybetańską oraz techniki umysł-ciało z pacjentami cierpiącymi na nowotwór.

W swoim nauczaniu łączy podejście akademickie z praktykami buddyzmu oraz bon oraz doświadczenie z obszaru opieki zdrowotnej. Służy także jako dyrektor w Ligmincha Texas Institute dla Tibetan Meditative and Healing Arts.

Alejandro jest autorem książki Chöd Practice in the Bön Religion, a także licznych artykułów dot. roli praktyk umysł-ciało w integracyjnym leczeniu raka; nt. medytacji tybetańskiej i praktyk rytualnych; o krzyżowaniu się nauk humanistycznych, duchowości i medycyny.

Alejandro żyje ze swoją żoną (Erika), ich dwóją dzieci i dwoma psami w Houston (Teksas). Uwielbia pływanie, jazdę na rowerze i piłkę nożną.

 

source: https://www.ligminchalearning.com/about/our-mentors/alejandro-chaoul-reich


Org

EVENT

Share: Facebook Twitter
@Shortlink: http://boninfo.org/persona/333811