*
Gesze Lhundup Gyatso Chapur - ur. w Amdo Ngaba w Tybecie. Piętnastoletni cykl edukacyjny obejmujący studia sutry, tantry i dzogczen odbył w Dialektycznej Szkole Bon klasztoru Menri w Dolanji (Indie). Stopień gesze uzyskał w roku 2008. Gesze znany jest ze swoich zdolności pisarskich. Klasztor Menri wydał dwie książki Gesze. Jedna zawiera zbiór poezji (Fale Naturalnego Umysłu), druga to rozprawa historyczna (Śladamy Tonpy Szienraba z Olmo Ling). Założyciel i duchowy przewodnik Gyalshen Institute mieszczącego się w San Francisco Bay Area (Stany Zjednoczone). Wielokrotnie odwiedził Europę w towarzystwie Menri Lopona Trinley Nimy Rinpocze.

Chaphur Rinpoche


DE EN PL
HOME BIO FB TW
MFoto

Gesze Lhundup Gyatso Chaphur urodził się w Amdo Ngaba we Wschodnim Tybecie. Gdy był jeszcze chłopcem, został rozpoznany przez J.E. Bon Gya Rinpocze i innych wysokich lamów jako reinkarnacja wielkiego mistrza Chapura Phuntsoka Wangyala Rinpocze. W 1993 r. wstąpił do klasztoru Menri, gdzie w Dialektycznej Szkole Bon studiował przez piętnaście lat sutrę, tantrę i dzogczen. Jako student dwukrotnie pracował jako księgowy, potem sekretarz, na końcu pełniąc funkcję przewodniczącego szkoły dialektycznej. Tam nauczali go oraz udzielali przekazów i inicjacji J.Ś. Lungtok Tenpai Nyima Rinpocze oraz Menri Lopon Trinley Nima Rinpocze. Stopień gesze uzyskał w 2008 r.

Pierwszą książką Gesze był jego zbiór poezji napisany w języku tybetańskim zatytułowany Fale Naturalnego Umysłu (tyb. ma bcos sems kyi rlabs zhags), wydany został przez klasztor Menri w 2001 r. Druga książka, także w języku tybetańskim, to historyczne studium Siang Siung i tradycji Jungdrung Bon w Tybecie zatytułowane Śladami Buddy Szienraba z Olmo Ling; książka została wydana przez klasztor Menri w roku 2007. W 2003 r. Gesze został uznany przez tybetańską organizację Tsampa za drugiego najlepszego pisarza tworzącego poezję tybetańską.

Odwiedził kilkakrotnie Europę jako asystent Menri Lopona Trinley Nyima Rinpocze. Jest założycielem i duchowym przewodnikiem Instytutu Gyalshen, mieszczącego się w San Francisco Bay Area w Stanach Zjednoczonych, gdzie aktualnie mieszka.


source: http://gyalshen.org/about-us/linage/


BFoto

Org

EVENT

Share: Facebook Twitter
@Shortlink: http://boninfo.org/persona/333791