*
Khenpo Tenpa Yungdrung Rinpocze - ur. w 1969 r. w Dhorpatan (Nepal). Edukację rozpoczął w klasztorze Tashi Gegye Thaten Ling, potem kontynuował naukę w Dialektycznej Szkole klasztoru Menri w Dolanji (Indie). Przez 13 lat studiował wszystkie systemy filozoficzne bonu, oraz nauki takie jak gramatyka, astrologia, sanskryt, sztuka i medycyna. Po otrzymaniu stopnia gesze wyjechał do klasztoru Triten Norbutse, gdzie pogłębiał studia sutry, tantry i dzogczen. W 1996 Rinpocze został głównym nauczycielem klasztoru Triten Norbutse (lopon); w 2001 roku został mianowany jego opatem.

Khenpo Tenpa Yungdrung Rinpoche


DE EN ES FR PL
BIO FB
MFoto

Khenpo Tenpa Yungdrung urodził się w 1969 roku w Dhorpatan, w odległej części zachodniego Nepalu. Dhorpatan to mała miejscowość gdzie istnieje klasztor Bonpo oraz mała osada dla uchodźców z Tybetu. W większości mieszkańcy tej  osady to Bonpo pochodzący z zachodniej części Tybetu. W wieku 11 lat rozpoczął nauki w pobliskim klasztorze Tashi Gegye Thaten Ling. Po ukończeniu kursu wstępnego na temat tekstów rytualnych Bonu oraz kaligrafii, przeniósł się do Dolanji (Indie) aby kontynuować studia w Szkole Dialektycznej klasztoru Menri.

Przez następne 13 lat, Khenpo Tenpa Yungdrung, studiował wszystkie systemy filozoficzne Bonu – sutry, tantry i dzogczen, oraz inne tybetańskie nauki takie, jak gramatyka, astrologia, sanskryt, nauki sakralne, geometria i sztuka oraz medycyna. W 1994 roku, kiedy otrzymał tytuł gesze, wyjechał do Katmandu, aby kontynuować studia tantry i dzogczen u boku Yongdzina Tenzina Namdaka Rinpocze, w klasztorze Triten Norbutse. W 1996 roku został mianowany przez Jego Świątobliwość Menri Tridzina oraz jego Ekscelencję Yongdzina Rinpocze - Ponlopem klasztoru Triten Norbutse czyli jego głównym nauczycielem i mistrzem.
 Od tamtego momentu naucza w Akademii Nauk Wyższych Jungdrung Bonu (Yungdrung Bon Academy of Higher Studies).

W 2001 roku Rinpocze został mianowany przez Jego Świątobliwość Menri Tridzina oraz Jego Ekscelencję Yongdzina Rinpoche, Khenpo klasztoru, czyli jego opatem. Więc dzisiaj Jego oficjalny tytuł to Czcigodny Khenpo Tenpa Yungdrung Rinpocze.

source: http://ligmincha.pl/pl/nauczyciele/mistrzowie/khenpo-tenpa-yungdrung-rinpocze.html


BFoto

Org

EVENT

Share: Facebook Twitter
@Shortlink: http://boninfo.org/persona/333753