*
Lama Jungtong Tenzin urodził się w 1972 roku w tybetańskiej wiosce w Amdo Ngaba. W 1988 roku został mnichem w klasztorze Nangzhig. Tam otrzymał instrukcje dot. praktyk wstępnych oraz innych praktyk głównych tradycji Jungdrung Bon ze szczególnym naciskiem na Tsa Lung i Kek Sel. Nauk tych udzielał mu Gyawob Rinpocze. W 2002 roku emigrował do Stanów Zjednoczonych. Obecnie jest rezydującym Lamą w ośrodku bon YYEF; wspiera Gesze Czaphura w prowadzeniu Instytutu Gyalshen.

Lama Yongtong Tenzin


EN PL
BIO FB
MFoto

Lama Jungtong Tenzin urodził się w 1972 roku w tybetańskiej wiosce w Amdo Ngaba. W bardzo młodym wieku jego rodzice wysłali go do szkoły, w celu nauki języka chińskiego. Kiedy miał 16 lat, lokalni nauczyciele tybetańscy wysłali go do miasta Aba Gouzhuang, aby tam nauczał innych uczniów śpiewu, tańca i sportu.

W 1988 roku zrezygnował ze swojej pracy i został mnichem w klasztorze Nangzhig. Tam otrzymał instrukcje dot. praktyk wstępnych oraz innych praktyk głównych tradycji Jungdrung Bon ze szczególnym naciskiem na Tsa Lung i Kek Sel. Nauk tych udzielał mu Gyawob Rinpocze.

W tym czasie studiował także medycynę i tradycyjne fizyczne techniki terapeutyczne, takie jak Kek Sel i Ku Nye, których to nauczył go Amchi Chokpar - znany tybetański lekarz. W tej dziedzinie Lama Jungtong otrzymał certyfikat. Pozostając nadal w klasztorze, pomagał przy konstrukcji stup i świątyń. Podejmował się także wszelkich innych obowiązków, związanych z prowadzeniem klasztoru.

W 2002 roku emigrował do Stanów Zjednoczonych. Obecnie jest rezydującym Lamą w ośrodku bon YYEF; wspiera Gesze Chaphura w prowadzeniu Instytutu Gyalshen.


source: http://gyalshen.org/lama-yungdrung/


BFoto

Org

EVENT

Share: Facebook Google Twitter
@Shortlink: http://boninfo.org/persona/312763