Event
country country
Drugi bezpłatny webcast z cyklu Żyjąc radośnie, umierając w spokoju.
2016-10-08

Jak pokonać lęk i odnaleźć nadzieję

Bezpłatny cykl nauk internetowych
Person Tenzin Wangyal Rinpoche sp
Person

Promotor Ligmincha Institute org
Place   Internet, INTERNET, ,
contact  , ,
info  http://www.ligmincha.pl/pl/webcas...
Tenzin Wangyal Rinpoche
Żyjąc radośnie, umierając w spokoju
Bezpłatny, półroczny cykl nauk internetowych
10.09.2016 - 15.03.2017
 
Im bardziej przywiązujemy się do kochanych przez nas osób, do posiadanych dóbr oraz do tożsamości własnej, tym większe jest nasze cierpienie. Urzeczywistnienie tej prawdy daje swobodę odnalezienia radości w zwykłych i banalnych chwilach życia oraz spokoju w chwili śmierci. Życie i umieranie są uważane przez tybetańskie tradycje duchowe za część świętej ciągłości. Śmierć, wobec tego, nie musi być porażką, czymś negatywnym lub stratą. Można ją raczej postrzegać, jako przemianę, która otwiera nowy rozdział. W trakcie trwającej pół roku serii nauk i wspólnych medytacji, gesze Tenzin Wangyal Rinpocze pomoże Ci:
 
•uwolnić się od fałszywej tożsamości i odkryć prawdę o tym, kim w istocie jesteś,
•uwolnić się od lęków oraz od tego, co cię wiąże,
•odnaleźć w życiu więcej nadziei i radości,
•zrozumieć proces umierania, jako drogę wiodącą do mądrości i odrodzenia,
•rozpoznać podobieństwa pomiędzy umieraniem i codziennym zasypianiem,
•pogodzić się z koniecznością śmierci,
•nieść pomoc chorym i umierającym.
 
Cykl tych nauk skierowany jest do wszystkich. Zarówno do ludzi aktualnie młodych i cieszących się zdrowiem, jak i tych, którzy są bliscy śmierci oraz ich opiekunów. Realizowany on będzie poprzez serię miesięcznych, bezpłatnych transmisji internetowych Tenzina Wangyala Rinpocze, organizowanych przez Międzynarodową Ligminczę. Na stronie www.LigminchaLearning.com znajdziesz nagrania tych transmisji, jak i inne materiały - gdy tylko powstaną - oraz forum dyskusyjne służące obopólnym wsparciem w praktyce. Zadbają o to  jego moderatorzy.
 
Ciągłe chwytanie czegoś, co z pewnością zostanie kiedyś utracone, sprowadzić może tylko ból i cierpienie. Dzięki naukom oraz prowadzonej przez Tenzina Wangyala Rinpocze medytacji, odkryj sposób na bardziej radosne i ekscytujące życie. Stanie się to możliwe gdy:
•urzeczywistnisz prawdę na temat tego, kim jesteś i kim nie jesteś,
•zrozumiesz, że nic w tym życiu nie jest ci dane na zawsze,
•uwolnisz się od silnego przywiązania do swojej własności oraz bliskich Ci osób,
•nauczysz się odnosić do tego, co  życie ci przynosi, z większą otwartością, żartobliwością i będąc w stanie głębokiego połączenia z własną istotą.
 
Już teraz dokonaj rejestracji na nauki.
 
Polski przekład
 
Bezpłatne webcasty nadawane na żywo, zaplanowane są na każdą drugą sobotę miesiąca i trwać będą 70 min., od godz. 21:00 do 22:10 (czasu polskiego). W ciągu kilku dni po każdym z nich - na stronie internetowej poświęconej naukom - będzie można obejrzeć zarejestrowaną transmisję video lub ściągnąć plik dźwiękowy.
 
Kolejne webcasty:
08 października 2016 (sobota), 21:00-22:10 - Żyjąc radośnie, umierając w spokoju. Część 2: Jak pokonać lęk i odnaleźć nadzieję
 
15 października 2016 (sobota), 21-22:10. "Praktyka Czod" Transmisja na żywo z odosobnienia w Ligmincha Institute w Serenity Ridge, Nelson County, Virginia (wykład niepubliczny, lecz webcast jest dostępny dla wszystkich).
 
12 listopada 2016 (sobota),  21:00-22:10 - Żyjąc radośnie, umierając w spokoju. Część 3: Świadome śnienie - odkrywanie świadomości w stanie snu
 
10 grudnia 2016 (sobota), 21:00-22:10 . Żyjąc radośnie, umierając w spokoju. Część 4: Sen i śmierć, jako bramy do mądrości.
 
31 grudnia 2016 (sobota), 15-16:15  "Przekaz Doświadczenia z Zhang Zhung, część 3." Transmisja na żywo z odosobnienia w Ligmincha Institute w Serenity Ridge, Nelson County, Virginia (wykład niepubliczny, lecz webcast jest dostępny dla wszystkich).
 
14 stycznia 2017 (sobota), 21:00-22:10 Żyjąc radośnie, umierając w spokoju. Część 5: Pogodzenie się ze śmiercią.
 
11 lutego 2017 (sobota), 21:00-22:10 Żyjąc radośnie, umierając w spokoju. Część 6: Pomoc bliskim w chorobie i śmierci

.


HOME > EN > Events > Event >
Share: Facebook Twitter
Shortlink: https://boninfo.org/link/369906 sLink