Event
country country
Zapraszamy na 5 dniowy kurs poświęcony praktyce medytacyjnej z Pięcioma Żywiołami.
2015-06-17 10:00 - 2015-06-21 13:00

Praktyka Pięciu Żywiołów

Kurs medytacyjny.
Person John Jackson sp
Person

Promotor Związek Garuda org
Place   Poland, Chamma Ling Poland, 08-470 Wilga , Al. Huberta 4   MAPS
contact  , , info@bongaruda.pl
info  http://www.ligmincha.pl/pl/termin...
FB  https://www.facebook.com/events/4...

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, zarówno praktykujących medytację, jak i początkujące osoby, na 5-dniowy kurs poświęcony praktyce Pięciu Żywiołów.

Nauki na temat Pięciu Żywiołów pomagają nam poczuć żywotność połączenia ze światem, w którym żyjemy. Mogą pomóc oczyścić i zrównoważyć nasze emocje i sposób w jaki widzimy siebie. W czasie kursu będziemy pracować w oparciu o starożytną tybetańską tradycję pracy z żywiołami, opisaną w książce Tenzina Wangyala Rinpocze, Leczenie formą, energią i światłem.

Studiowanie i praktykowanie z pięcioma żywiołami może pozytywnie wpłynąć na nasze samopoczucie przez danie nam narządzi do zrównoważenia żywiołów, które są podstawą zdrowia i poczucia pełni we wszystkich doświadczeniach. Nie trzeba wielkiej intuicji, żeby wiedzieć kiedy jesteśmy zrównoważeni lub nie. Wszyscy znamy te doświadczenia. Tworzą kontinuum od największego zaburzenia – psychozy i poważnych chorób- po doskonały stan, który pojawia się tylko, kiedy potrafimy spoczywać w naturze umysłu, naturze Buddy. (…) Idea zrównoważenia energii żywiołów może być użyta do dowolnych ludzkich funkcji, jakości i działań: zdrowia, relacji, duchowej praktyki, psychologicznego rozwoju, stanów emocjonalnych, itd. Przez użycie niezrównoważenia żywiołów jako metafory, możemy zrozumieć choroby, nieszczęście i zaburzenia praktyki duchowej na wszystkich poziomach. Wtedy zrównoważenie żywiołów staje się metaforą uzdrawiania, rozwoju pozytywnych jakości i zdolności, i usuwania negatywnych jakości.

polecana lektura: [link]

John Jackson rozpoczął swój trening medytacyjny w wieku 19 lat, praktykując różne metody od pranajamy do tybetańskiego dzogczen. W czasie studiów i eksploracji wiele podróżował na pielgrzymki dookoła świata i spędził długie okresy czasu na odosobnieniach w klasztorach Triten Norbutse w Nepalu i Menri w Indiach. Przez ostatnie 20 lat John rozwinął bliski związek i otrzymał wiele nauk od J.Ś. Lungtoka Tenpai Nyimy i Jongdzina Tenzina Namdaka, dwóch najważniejszych nauczycieli tradycji Bon, oraz od Tenzina Wangyala Rinpocze, najważniejszego nauczyciela Bon na Zachodzie. Uczy kursów medytacyjnych w Instytucie Ligmincha i powiązanych ośrodkach w USA i Europie od 2001 r., dotyczących: Jogi Śnienia, 9 Ścieżek Bon, Integracji Medytacji w Codziennym Życiu, Uzdrawianie Ziemi – Uzdrawianie Siebie, Tsa Lung, Tybetańskie Uzdrawianie Dźwiękiem, Przebudzenie Świetlistego Umysłu i Czerwonego Garudy. John jest współzałożycielem programu Akademii Trzech Bram w Europie, intensywnego trzyletniego program, w celu zdobycia głębokiego doświadczenia w tybetańskich praktykach ciała, mowy i umysłu.

John był profesorem na Uniwersytecie Virginia przez 23 lata, ucząc regularnie studentów medycyny i prowadząc warsztaty rozwoju. Jego zainteresowania dotyczą metod efektywnego nauczania, tworzenia programów, nauki online. Otrzymał od dziekana Nagrodę Nauczania, był członkiem Akademii Wyróżnionych Nauczycieli, oraz regularnie prezentował wyniki swoich badań w profesjonalnych magazynach oraz na konferencjach w różnych miejscach USA i Europy.

John pomagał zakładać Instytut Ligmincha w 1992 r., organizował większość kursów, redagował teksty, i służył jako członek zarządu do 1997 r. Na prośbę Tenzina Wangyala Rinpocze założył Ośrodek Odosobnieniowy Ciamma Ling w Kolorado, miejsca na odosobnienia w górach Sangre de Christo w Kolorado i obecnie służy jako dyrektor tego centrum. John jest również aktywny w planowaniu i rozwoju Instytutu Lishu, w pobliżu Dehradun (Indie). John żyje z żoną Cindy i synem Barun w Charlottesville, Virginia, gdzie cieszy się ogrodnictwem, byciem ojcem i spędzaniem czasu na odosobnieniach w górach.Place   Poland, Chamma Ling Poland, 08-470 Wilga , Al. Huberta 4   MAPS

Sugerowana darowizna za nauki to 75zł za dzień (cały kurs 375 zł)
Zapisy na noclegi i wyżywienie w ośrodku Ciamma Ling: gos.kocur@poczta.fm (Prosimy zapisywać się na nocleg i wyżywienia po dokonaniu Zgłoszenia udziału)
Sugerowana darowizna za jedzenie to 40zł za dzień (trzy posiłki).
Sugerowana darowizna za noclegi (za dobę) to:
Duży domek – 40zł, Mały domek – 30zł, Przychodnia – 25zł (3 pokoje po 2 miejsca, oraz sala 9 miejsc), Stara Gompa – 15 zł (sala zbiorowa – 20 miejsc, trzeba przywieźć swój śpiwór i karmiatę), Namiot – 15zł od osoby.

Program:

17 -20 czerwca
10-11.30 – Nauka i praktyka z Johnem Jacksonem
12-13 – Nauka i praktyka z Johnem Jacksonem
15-16.30 - Nauka i praktyka z Johnem Jacksonem
17-18 - Nauka i praktyka z Johnem Jacksonem
20-21 – Inwokacja Jesze Łalmo

21 czerwca
10-11.30 – Nauka i praktyka z Johnem Jacksonem
12-13 – Nauka i praktyka z Johnem Jacksonem

Zapraszamy również na otwarty wykład Johna Jacksona w Warszawie 21 czerwca godz. 17-19 na temat Praktyki Trzech Bram - więcej tutaj.

.


HOME > EN > Events > Event >
Share: Facebook Twitter
Shortlink: https://boninfo.org/link/372188 sLink