Wydarzenie
country
Medytacja Szeriab Cziammy jest dobra zarówno dla osoby zaczynającej praktykowanie jak i dla osoby, która niebawem osiągnie realizację. Jest tak wiele różnych aspektów w tej praktyce, że wszyscy mogą ją wykonywać. Jeżeli ktoś jutro osiągnie tęczowe ciało dzisiaj może ją praktykować, skupiając się bardziej na poziomie dzogczen. Osoba, która dzisiaj rozpoczyna praktykę może być bardziej zainteresowana w zmniejszeniu problemów swojego ciała i psychiki, gdyż to właśnie będzie dla niej bardziej pomocne.
2016-05-07 10:00 - 2016-05-08 18:00

Mądrość i Miłość - Praktyka uzdrawiania Szierab Cziammy

Intensywna praktyka weekendowa
Person Marek Górny sp
Person

Promotor Brama Południa orgPromotor , Śląskie Towarzystwo Buddyjskie org
Place   Poland, Katowice, ul. Karłowicza 14/3       satelit map
contact  , , katowice@medytacja.net
info  http://bon.medytacja.net/vpage/71...

Medytacja Szeriab Cziammy jest dobra zarówno dla osoby zaczynającej praktykowanie jak i dla osoby, która niebawem osiągnie realizację. Jest tak wiele różnych aspektów w tej praktyce, że wszyscy mogą ją wykonywać. Jeżeli ktoś jutro osiągnie tęczowe ciało dzisiaj może ją praktykować, skupiając się bardziej na poziomie dzogczen. Osoba, która dzisiaj rozpoczyna praktykę może być bardziej zainteresowana w zmniejszeniu problemów swojego ciała i psychiki, gdyż to właśnie będzie dla niej bardziej pomocne. W tej sytuacji należy skupić się na aspekcie tantrycznym czyli pracy na poziomie emocji i energii, lub na aspekcie somatycznym, koncentrując się na uzdrowieniu swojego ciała.

W trakcie dwudniowej praktyki skupimy się na medytacji uzdrawiającej Szierab Cziammy oraz na ćwiczeniach tsa lung.

Wszystkich praktykujących nauki BON, z Katowic i okolicy, zarówno zaawansowanych, początkujących oraz sympatyków zapraszamy na intensywne odosobnienie medytacyjne. Zapraszamy także w piątek na wykład otwarty:  Praktyki uzdrawiające w tybetańskiej tradycji Jungdrung Bon.

 

PROGRAM
sobota

 

  • 10:00-11:45 - wyjaśnienia na temat praktyki dla początkujących
  • 11:45-12:00 - przerwa
  • 12:00-13:30 - medytacja
  • 13:30-15:00 - przerwa obiadowa
  • 15:00-18:00 - medytacja

 

niedziela

 

  • 10:00-13:00 - medytacja
  • 13:30-15:00 - przerwa obiadowa
  • 15:00-18:00 - medytacja

Dojazd - [link]

Zajęcia prowadzi Marek Górny - [więcej informacji]
Koszt udziału – dobrowolne darowizny, wg uznania [możliwość wpłaty przelewem]

W związku z ograniczoną ilość miejsc, o udziale decyduje kolejność zgłoszeń.

Wymagane zgłoszenie udziału poniższym klawiszem:


Szierab Cziamma - Matka Kochającej Mądrości. Przez mądrość rozumiemy wiedzę o sobie lub rozpoznanie siebie. Mądrość nie jest techniką lub metodą. Kiedy odkrywasz siebie - to jest mądrość. Kiedy odkrywasz kim jesteś, odkrywasz, że wszyscy jesteśmy połączeni z wszechświatem i ze sobą wzajemnie. W jaki sposób możesz być połączony? Jeśli jesteś materią trudno jest się połączyć, jeśli jesteś przestrzenią jest to łatwe. Łatwo jest się połączyć będąc w esencji. Nie jest łatwo, kiedy przybierasz formę. Kiedy mówię o esencji, odnoszę się do mądrości, podstawy, źródła czyli początku. To źródło ma jakość matki, z której narodziliśmy się wszyscy. Matka jest jak źródło, jak początek nas samych. A ten początek, z filozoficznego punktu widzenia jest tym, co nazywamy aspektem pustki, miejscem naszych narodzin. Tu właśnie te znaczenia się łączą - to, czym jest matka i czym jest mądrość. Zasadniczo wszyscy szukamy samego siebie. Niczego innego nie szukamy. W każdym oczekiwaniu czy pożądaniu w końcu okazuje się, że chcemy połączyć się z samym sobą. Głęboką potrzebą psów, zwierząt, wszystkich stworzeń jest połączenie się na powrót ze źródłem, z samym sobą. Jeśli tego nie wiemy, mamy w życiu tylko substytuty. Myślimy czasem: Tego właśnie chcę. Wydaje nam się, że gdybyśmy to mieli, to wszystkie problemy by znikły. Jeśli zdobędę tą pracę, to będzie to. Jeśli zdobędę tego partnera, to będzie to. Macie chwilowy przebłysk doświadczenia i myślicie: Gdybym to miał, odnalazłbym siebie. I staracie się to zdobyć. Ale kiedy to dostajecie, zdajecie sobie sprawę, że to nie to. Nie tego szukałem. Wtedy myślicie: No dobrze, nie tego szukam, ale jestem pewien, że szukam czegoś innego. I w dokładnie ten sam sposób idziecie w inne miejsce. Wciąż szukacie poza sobą, więc nigdy nic nie znajdziecie. Ważne jest by znaleźć siebie właśnie tutaj, właśnie teraz, w samym sobie.
Ważna jest równowaga pomiędzy miłością a mądrością, to właśnie reprezentuje Szierab Cziamma. Czasem ludzie myślą że wystarczy sama miłość, ale w tradycji buddyjskiej to za mało. Jeśli mówimy o psychologicznych aspektach współczucia - miłości, uprzejmości, odczuciu współczucia - to nie jest to wystarczające. Współczucie jest cudowne i ważne, bez niego nie można osiągnąć urzeczywistnienia. Ale współczucie nie odcina korzenia samsary. Aby odciąć korzeń samsary, musicie poznać siebie, potrzebujecie mądrości.

.


HOME > PL > Wydarzenia > Wydarzenie >
Share: Facebook Twitter
Shortlink: https://boninfo.org/link/365688 sLink