Wydarzenie
country country
Zapraszamy do Cziamma Ling w Wildze zarówno „starą gwardię” jak i wszystkich innych, którzy przez te 20 lat spotkali się z drogocennymi naukami Naszych Mistrzów. Pragniemy wspólnie w braterskiej atmosferze spędzić 2 dni, dzieląc czas pomiędzy praktykę, wspomnienia, dyskusje i zabawę.
2015-06-06 08:00 - 2015-06-07 18:00

BON - 20 LAT w Polsce

Obchody 20 lecia tradycji Bon w Polsce
Person Geshe Yungdrung Gyatso sp
Person

Promotor Związek Garuda org
Place   Poland, Chamma Ling Poland, 08-470 Wilga , Al. Huberta 4   MAPS
contact  Przemysław Dębowski, , debowski@reklamaforma.pl
info  http://ligmincha.pl/pl/terminy/20...

Bon
20 lat
w Polsce


W roku 1995 Tenzin Wangyal Rinpoche pierwszy raz przybył do Polski, dwadzieścia lat temu rozpoczęło się nauczanie nauk Jungdrung Bon w Polsce. Pragniemy spotkać się razem aby świętować tę rocznicę. Zapraszamy do Cziamma Ling w Wildze zarówno „starą gwardię” jak i wszystkich innych, którzy przez te 20 lat spotkali się z drogocennymi naukami Naszych Mistrzów. Pragniemy wspólnie w braterskiej atmosferze spędzić 2 dni, dzieląc czas pomiędzy praktykę, wspomnienia, dyskusje i zabawę.  

W programie między innymi:

  • Ofiarowanie lampek w intencji pokoju na świecie
  • Medytacje
  • Rytuały w intencji pomyślności uczestników
  • Pudża
  • Ognisko, grill, party, wspomnieniaDla osób, które dokonają internetowego zgłoszenia udział w spotkaniu jest bezpłatny, dla pozostałych osób koszt wynosi 200zł.
Od wszystkich oczekujemy jednak szczodrych darowizn, które zostaną przeznaczone na   rocznicowy prezent dla Tenzina Wangyala Rinpoche.

Posiłki przygotujemy wspólnie i spożyjemy je razem z naszym rezydentem Geshe Yungdrung Gyatso Choekhortshang

W sprawie noclegów (cennik) prosimy kontakt z:  debowski@reklamaforma.pl

Można również przyjechać kilka dni wcześniej i ofiarować swój czas na pracę fizyczną na rzecz ośrodka.Place   Poland, Chamma Ling Poland, 08-470 Wilga , Al. Huberta 4   MAPS

Biografia Gesze:


Gesze Yungdrung Gyatso urodził się w regionie Dolpo w Nepalu w 1980r. W wieku 10 lat spotkał swojego nauczyciela Jego Eminencje Yongdzina Tenzina Namdaka i od tego czasu pod jego opieką pobierał nauki Sutry, Tantry i Dzogczen w klasztorze Triten Norbutse w Kathmandu. W 2008r. otrzymał tytuł Gesze (najwyższy tytuł w edukacji monastycznej). Po skończeniu swych studiów udał się na specjalne odosobnienie pod opieką swoich nauczycieli. Oprócz tego pracował jako dyrektor Szkoły Medycznej i redaktor magazynu Triten Norbutse ‘Drepoi Beltam’. Pracuje także nad rekonstrukcją klasztoru Tashi Namgyal w jego rodzinnym regionie Dolpo. Gesze odwiedził Polskę w roku 2013 i udzielał nauk w Warszawie, Sopocie, Gdańsku i Krakowie. Od 2015 r. Gesze zgodził się zostać nauczycielem rezydentem w Polsce i na stałe mieszkać w ośrodku Cziamma Ling w Wildze.

.


HOME > PL > Wydarzenia > Wydarzenie >
Share: Facebook Twitter
Shortlink: https://boninfo.org/link/365805 sLink