*
Shenten Dargje Ling została założona w 2005 roku przez Jego Eminencję Yongdzina Lopona Tenzina Namdaka Rinpocze, najstarszego stażem nauczyciela tradycji Yungdrung Bon, w celu zachowania tej starożytnej tradycji i przekazanie ich nowym uczniom na zachodzie. Shenten Dargje Ling oznacza sanktuarium gdzie kwitnie nauczanie Tonpy Szenraba. W 2006 Shenten Dargje Ling został uznany przez francuskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych jako stowarzyszenie mnichów, potwierdzając swój status prawdziwej duchowej organizacji.

Shenten Dargye Ling


EN FR PL
country   France
adress   49160 Blou,, Château de la Modetais, Shenten Dargye Ling
telefon  33(0)2 41 59 49 56
email  contact@shenten.org
web  http://shenten.org
url  http://shenten.org/en/about...
maps  https://maps.google.pl/maps?q=47.368722,
FB  https://www.facebook.com/pages/Shenten-D
photo_small

patron

Misja

Naszą misją jest przekazywanie tradycji Yungdrung Bon na Zachód w całkowicie autentyczny sposób, w całości i jest w najwyższej jakości.

Yungdrung Bon, rodzimych religii Tybetu, jest jedną z najstarszych tradycji duchowych świata. Posiada unikalne i bardzo bogate dziedzictwo. Ta wiedza pomaga czującym istotom sprostać wymogom życia codziennego i ostatecznie prowadzi ich przez całą drogę aż do pełnego oświecenia.

W czasie rewolucji kulturalnej w Chinach tradycja Bon była prawie zgładzona. Ale dzięki wielkim trudom i wysiłkom kilku tybetańskich nauczycieli na emigracji, głównie Jego Świątobliwości Lungtoka Tenpa'i Nyimy i Jego Eminencji Yongdzin Lopona Tendzin Namdhak, tradycja przetrwała.

 

Działania

Shenten Dargje Ling organizuje regularne retrity nauczania tradycji Yungdrung Bon i uzdrawiających praktyk grupowych.

Mamy lamów przebywającym w naszej siedzibie w Chateaux de la Modtais gdzie prowadzimy codzienną praktykę medytacji rano i wieczorem.

Działamy szkoły medytacji, która pozwala studentom otrzymać pełną transmisję każdego z czterech głównych cykli dzogczen nauczania podczas dłuższych okresów intensywnego odosobnienia w tradycyjny sposób.

 

Nazwa i organizacja

Shenten Dargje Ling oznacza sanktuarium gdzie kwitnie nauczanie Tonpy Szenraba. W 2006 Shenten Dargje Ling został uznany przez francuskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych jako stowarzyszenie mnichów, potwierdzając swój status prawdziwej duchowej organizacji. Wspólnota Shenten Dargje Ling obejmuje świeckich praktykujących, jak i wyświęconych mnichów i mniszek. Wyświęcona społeczność jest organizowana pod kongregacją Shenten Dargje Ling pod przewodnictwem opata Tenpa Jungdrung Rinpochee, który jest również opatem klasztoru Triten Norbutse w Nepalu. Kongregacja osób świeckich jest organizowana przez stowarzyszenie Shenten Dargje Ling.

source: http://shenten.org/en/about/about-us


fotobig

#9006

Share: Facebook Twitter
Shortlink: https://boninfo.org/link/369584 sLink