*
Ośrodek Cziamma Ling w Wildze powstał w 2004 roku. Jego prawnym opiekunem jest Związek Garuda w Polsce. W aspekcie duchowym prowadzony jest przez tybetańskich mistrzów starożytnej tradycji Jungdrung Bön, którzy udzielają tutaj nauk kilka razy w roku. Głównym celem istnienia ośrodka jest zapewnienie odpowiedniego miejsca i jak najlepszych warunków do nauczania i praktykowania nauk z tradycji Bon. Ośrodek jest także otwarty dla osób z innych tradycji, a także dla wszelkich działań mających na celu pomoc w rozwoju duchowym zarówno jednostek jak i grup zorganizowanych. Ośrodek funkcjonuje przez cały rok. Można zaplanować wielomiesięczne lub wieloletnie indywidualne odosobnienie.

Chamma Ling Poland


EN PL
country   Poland
adress   08-470 Wilga,woj. mazowieckie, Al. Huberta 4,
telefon  25 685 30 31
email  cziammaling@bongaruda.pl
web  http://www.ligmincha.pl/pl/...
url  http://www.ligmincha.pl/pl/...
maps  https://www.google.pl/maps/place/Osiedle
FB  https://www.facebook.com/ChammaLingWilga
photo_small

patron

Cziamma Ling
Ośrodek Buddyzmu Tybetańskiego Jungdrung BönMISJA

Ośrodek Cziamma Ling w Wildze powstał w 2004 roku.  Jego prawnym opiekunem jest  Związek Garuda w Polsce. W aspekcie duchowym prowadzony jest przez tybetańskich mistrzów starożytnej tradycji Jungdrung  Bön, którzy udzielają tutaj nauk kilka razy w roku.  Głównym celem istnienia ośrodka jest zapewnienie odpowiedniego miejsca i jak najlepszych warunków do nauczania i praktykowania nauk z tradycji Bon. Ośrodek jest także otwarty dla osób z innych tradycji, a także dla wszelkich działań mających na celu pomoc w rozwoju duchowym zarówno jednostek jak i grup zorganizowanych. Ośrodek funkcjonuje przez cały rok. Można zaplanować wielomiesięczne lub wieloletnie indywidualne odosobnienie.

POŁOŻENIE, DOJAZD, WARUNKI
Ośrodek położony jest w lasach sosnowych, 60 km od Warszawy,  jadąc w kierunku Puław (dojazd). W pobliżu znajduje się czyste jezioro, rzeki Wilga i Wisła, a cała okolica ma charakter typowo wypoczynkowy. Jest to doskonałe miejsce na przejażdżki rowerowe i spacery (zarówno wałem wiślanym jak i po licznych leśnych dróżkach).
Teren ośrodka Cziamma Ling zajmuje powierzchnię prawie 4 h. W jego skład wchodzi 31 domków, stołówka, kawiarnia, plac zabaw dla dzieci oraz kilka budynków gospodarczych (w tym sauna) oraz parking.  Do dyspozycji jest 130 miejsc noclegowych w domkach 2-3 osobowych i 4-5 osobowych z łazienką i toaletą w każdym domku. Dla osób mieszkających w namiotach są wspólne natryski i toalety oraz zaplecze gospodarcze wyposażone w gniazdka elektryczne i kuchenkę gazową. Domki mają ogrzewanie całoroczne. Można korzystać z łączy internetowych. Na terenie ośrodka zabronione jest spożywanie alkoholu i innych używek. 

STUPA I GOMPA
W centralnym miejscu ośrodka znajduje się w trakcie budowy duża Gompa – miejsce medytacji i kontemplacji oraz kilkumetrowej wysokości stupa symbolizująca oświecony umysł Buddy (więcej na temat stupy). Do jej wierzchołka przywieszone są flagi modlitewne. Niedaleko jest mała Gompa, która służy do całorocznej medytacji i retritów z mniejszą liczbą uczestników. Znajduje się tu także domek do odosobnień w ciemności.

Czym jest Gompa i dlaczego to przedsięwzięcie jest tak ważne?

Gompa jest formą świątyni, miejscem, w którym praktykujemy i słuchamy nauk. Zarówno jej budowa jak i wystrój mają nas wspierać w praktyce. Wizerunki buddów, strażników i nauczycieli symbolizują ich nieustanną obecność, nieograniczone współczucie i ochronę przed negatywnościami. Dużą inspiracją jest także poczucie wspólnoty z innymi praktykującymi. To wszystko powoduje, że pomieszczenie gompy nabiera specyficznego znaczenia ułatwiając nam odkrycie naszej pierwotnie czystej natury.

source:http://www.ligmincha.pl/pl/cziamma-ling-wilga.html


fotobig

#9008

Share: Facebook Twitter
Shortlink: https://boninfo.org/link/368990 sLink