*
Bon Center Berlin został założony przez studentów Tenzina Wangyala Rinpocze. Jest to miejsce na nauczania i praktykowania tradycji Bon, Dzokczen (Wielkiej Doskonałości). Bön jest najstarszą duchową tradycją Tybetu. Spotkania obejmują nauki tantryczne i dzogczen. Tenzin Wangyal Rinpocze jest jednym z niewielu nauczycieli tybetańskiej tradycji Bon, którzy uczą się na Zachodzie. Jest on znany z jego zdolności do ujmowania tradycyjnych nauki dostępny, jasny i łatwy sposób.

Ligmincha Berlin


DE EN PL

Od 2006 roku, kiedy Rinpocze Tenzin Wangyal zaczął regularnie nauczać w Berlinie utworzyła się lokalna sanga. Na początku ćwiczyliśmy metody nauczane przez Rinpocze, spotykając co dwa tygodnie w naszych prywatnych pomieszczeniach. Kiedy zaangażowanie rosło, wraz z liczbą osób, nadszedł czas na utworzenie naszego własnego centrum. Pod koniec 2009 roku nowy budynek został znaleziony, wynajęty, a następnie umeblowany i urządzony, dzięki hojnej pomocy całej niemieckiej organizacji i równie hojnych darowizn rzeczowych od Rinpocze. Na życzenie Rinpocze, w 2010 roku została założona odrębna organizacja (Verein) dla lokalnej sangi, gdyż stale rosła liczba jej członków. Ściśle współpracujemy z Ligmincha Deutschland, gdzie te możemy wspierać znacznie większe cele, które wykraczają poza nasze lokalne interesy.

Centrum oferuje nam przestrzeń i wspierającą atmosferę do wspólnych ćwiczeń. Dla wielu z nas jest to naprawdę święte i błogosławione miejsce. Jest one również dla osób które chcą mieć z nami codzienny kontakt. Organizowane są liczne wydarzenia wydarzenia, takie jak wieczory filmowe i spotkania członków sangi a także innych zainteresowanych, które odbywają się w nieregularnych odstępach czasu. Odbywaja się tu również od wielu lat wykłady i seminaria weekendowe innych tybetańskich lamów tradycji Bon i zachodnich uczniów Rinpocze.

Członkowie sangi prowadzący wspólne sesje medytacyjne: Anja Benesch, Ulrike Bross-Kurat, Carmen Dietrich, Marcus Klische Robert Skrabar, Ilona Tullmin-Bühler

source: http://www.ligmincha.de/en/berlin-about-us/sangha-and-center.html#9060

Share: Facebook Twitter
Shortlink: https://boninfo.org/link/368543 sLink