.

Lista organizacji

PL EN DE

Lishu Institute

EN PL
Instytut Lishu to zarejestrowana organizacja charytatywna z ustanowionym zarządem w Indiach. Lishu powstał według wizji jego duchowego przewodniczącego - Tenzin Wangyala Rinpocze, którego szczerym pragnieniem jest zachowanie cennej duchowej i kulturowej tradycji Tybetu. W styczniu 2009 Instytut Lishu wszedł w posiadanie ziemi na terenie Kotra Kalynpur poza Dehradun w stanie Uttarakhand w Indiach.

Shenten Dargye Ling

EN FR PL
Shenten Dargje Ling została założona w 2005 roku przez Jego Eminencję Yongdzina Lopona Tenzina Namdaka Rinpocze, najstarszego stażem nauczyciela tradycji Yungdrung Bon, w celu zachowania tej starożytnej tradycji i przekazanie ich nowym uczniom na zachodzie. Shenten Dargje Ling oznacza sanktuarium gdzie kwitnie nauczanie Tonpy Szenraba. W 2006 Shenten Dargje Ling został uznany przez francuskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych jako stowarzyszenie mnichów, potwierdzając swój status prawdziwej duchowej organizacji.

Triten Norbutse Monastery

EN PL
Klasztor Triten Norbutse w Katmandu w Nepalu został ustanowiony w 1987 przez Jego Eminencję Yongdzin Lopon Tenzin Namdaka Rinpocze, na wzgórzu z widokiem na Wielką Stupę Swayambhu mając na celu zachowanie kultury i tradycji bon poza obszarem Tybetu, zapewnienie pełnego programu edukacji dla spadkobierców tradycji Bon (głównie w rejonie Dolpo i Mustang) oraz ustanowienie centrum dla społecznego i religijnego życia lokalnych społeczności Bonpo.

Menri Monastery.

EN PL
Klasztor Menri ( tybetański : སྨན་རི་ , sman ri - "góra świętej medycyny") jest nową nazwą odnowionegow 1967r klasztoru Bon w Tybecie w Indiach. Klasztor Menri stał się wiodącym centrum kultury i religii Yungdrung Bon w Tybecie. Jego Swiątobliwość Lungtok Tenpai Nyima Rinpoche 33-ci jest duchowym przywódcą Bon i jest opatem w klasztorze Menri.Shortlink: https://boninfo.org/link/364918 sLink