.

Lista osób PL

PL EN DE
Ryszard Adamiak

EN PL
Od sierpnia 2011 instruktor Ligmincha Polska. Otrzymał nauki i przekazy od takich nauczycieli jak Namkhai Norbu Rinpocze, J.E. Lopon Tenzin Namdak Rinpocze, J.Ś. Lungtok Tenpai Nyima Rinpocze oraz Tenzin Wangyal Rinpocze. Uczestniczył w The 2nd International Lishu Institute Retreat.

Alejandro Chaoul-Reich

DE EN ES PL RU
Alejandro Chaoul Reich jest uczniem Tenzina Wangyala Rinpocze. Studiował także u wielu mistrzów tradycji bon i bbuddyzmu. Od ponad 25 lat zajmuje się medytacją i rozwojem duchowym, szczególnie praktyką Dzogczen w tybetańskiej tradycji Jungdrung Bon, w tym również praktyką Jogi Tybetańskiej, a wcześniej także Jogi Indyjskiej.

John Jackson

DE EN ES PL RU
John Jackson od 2001 naucza w Instytucie Ligmincha i związanych z nim ośrodkach tybetańskiej jogi śnienia, 9 ścieżek bon, tsa lung, 5-ciu sylab nasiennych i integracji medytacji z życiem codziennym. Aktualnie pracuje z Tenzinem Rinpocze nad rozwinięciem bogatej serii kursów medytacji online. W 1992 przyczynił się do początków Instytutu Ligmincha, organizując większość odosobnień, redagując materiały do praktyki i służąc w składzie zarządzu do 1997. Dyrektor Ośrodka Chamma Ling w Crestone.

Jarosław Kotas

EN PL
Jarosław Kotas - ur. w 1964 r. Od 2012 instruktor oraz tłumacz Ligmincha Polska. Praktykujący Yungdrung Bon i uczeń Tenzin Wangyala Rinpocze od 2002 r. Otrzymał nauki od J.E. Lopon Tenzin Namdaka Rinpocze, Khenpo Tenpy Yungdrung Rinpocze, Chongtula Rinpocze, Nyima Dakpy Rinpocze, Menri Lopona Trinley Nyima Rinpocze oraz wielu innych nauczycieli tradycji Bon.

Dariusz Orwat

EN PL
Dariusz Orwat - ur. w Gdańsku w 1966 r. Od 2012 r. instruktor Tsa Lung, Trul Khor. Do funkcji przygotowywał się od roku 2005 pod okiem instruktora Alejandro Chaoul Reich. Prowadzi kursy w rodzimym kraju - Polsce, a także w Czechach.

Barbara Raven Lee

DE EN ES PL RU
Raven Lee jest psychoterapeutą bazującym na psychologii transpersonalnej oraz psychoanalizie jungowskiej; nauczyciel medytacji i hipnoterapii klinicznej. Od 25-ciu lat praktykująca buddyzm, została autoryzowana przez Tenzin Wangyala Rinpocze do nauczania uzdrawiających praktyk bon. Raven jest także mistrzem/nauczycielem Reiki i certyfikowanym uzdrowicielem psychologii energetycznej. W swojej praktyce integruje zasady buddyzmu z szamańskim uzdrawianiem oraz hipnoterapię z zachodnią psychologią i neurobiologią.

Gabriel Rocco

DE EN ES PL RU
Gabriel jest studentem Tenzina Wangyala Rinpocze. Jest specjalistą psycho-somatycznego zdrowia w Wellness Community w Filadelfii, instruktorem pracowników Uniwersytetu Pensylwania w ramach programu „Kontrola stresu.” Posiada również własny gabinet terapeutyczny. Gabriel otrzymał tytuł magistra w kontemplacyjnej psychoterapii na Uniwersytecie Naropa. Pełni funkcję przewodniczącego Zarządu Instytutu Ligmincha oraz jest przedstawicielem Zarządu dla Rady Ligmincha. Gabriel i Marcy Vaughn opracowali program nauczania dla trzech Akademii Trzech Bram.

Laura Shekerjian

DE EN ES PL RU
Psychoterapeutka pracująca w Berkley (Kalifornia) i wieloletnia praktykująca tradycji Bon. Dzierżąca stopnie magisterskie w obu dziedzinach - zarówno psychologii, jak i buddologii, od dwudziestu lat pracuje indywidualnie oraz w grupach, aktywnie angażując swoich kllientów i studentów w proces samopoznania. Wiążąc medytację, jogę, sztukę, pracę ze snami oraz współczesną teorię psychologii, naucza na wydziałach zdrowia holistycznego i psychologii na Uniwerstytecie Johna F. Kennedy'ego.

Marcy Vaughn

DE EN ES PL RU
Marcy praktykuje buddyzm tybetański od ponad trzydziestu pięciu lat i jest starszym uczniem Tenzina Wangyala Rinpocze. Studiowała psychoterapię kontemplacyjną na Uniwersytecie Naropa. Obecnie jest terapeutką i pracuje we własnym gabinecie terapeutycznym w Bryn Mawr. Marcy ściśle współpracuje z Gesze Tenzinem Wangyalem Rinpocze i edytowała jego ostatnie książki "Uzdrawianie dźwiękiem w tradycji tybetańskiej", "Awakening the Sacred Body", jak również wiele transkrypcji i innych materiałów. Jest nauczycielką Instytutu Ligmincha, a także dyrektorem badań i praktyki, gdzie pomaga w tworzeniu programów nauczania. Ona i jej mąż Gabriel Rocco opracowali program nauczania dla Akademii Trzech Bram.Shortlink: https://boninfo.org/link/365129 sLink