.

Lista osób PL

PL EN DE
Per Kværne

DE EN FR NL PL RU
Per Kværne ur. w Oslo (Norwegia). W 1970 uzyskał stopień magistra ukończywszy swoje studia Sanskrytu na Uniwersytecie w Oslo. Od 1970 do 1975 pracował jako wykładowca historii religii na Uniwersytecie w Bergen. W 1973 uzyskał doktorat filozofii na Uniwersytecie w Oslo ze swoją pracą dot. antologii buddyjskich pieśni tantrycznych. Od 1975 do 2007 pracował jako wykładowca historii religii na Uniwersytecie w Oslo; aktualnie jest na emeryturze.

Namgyal Nyima Dagkar

EN PL
Gesze Namgyal Nyima Dagkar - Tybetańczyk, specjalista w zakresie starożytnej kultury i historii Zachodniego Tybetu i pogranicza himalajskiego, także autor podręcznika do języka tybetańskiego i słownika języka Sziang Sziung. Posiada tytuł Gesze z Klasztoru Menri w Indiach. Na zachodzie spełniał funkcję pracownika naukowego, w obszarze historii i literatury Tybetu, na Uniwersytetach w Bonn (Niemcy), Oslo (Norwegia) i Leiden (Holandia).

Samten Gyaltsen Karmay

DE EN FR NL PL
Samten Gyeltsen Karmay (bsam-gtan rgyal-mtshan mkhar-rme'u) jest autorem wielu publikacji oraz badaczem z zakresu studiów nad Tybetem. Jego praca skupia się na studiach tybetańskich mitów, wierzeń, religii Bon oraz historii religijnej. Ur. w 1936 w Sharkhog. Przeszedł trening medytacji dzogczen, prowadzony przez jego wujka. Ukończył studia w klasztorze Bon w 1955 uzyskując stopień gesze. Zdobył stopień magistra filozofii w School of Oriental and African Studies w Londynie.

Dmitry Ermakov

EN PL
Dmitry Ermakov - ur. w 1967 w Sant Petersburgu (ówcześnie Leningrad) w Rosji, skąd emigrował wraz ze swoją małżonką w 1993 do Zjednoczonego Królestwa. W 1995 spotkał po raz pierwszy Yongdzina Rinpocze, odkąd postrzega go za swojego głównego nauczyciela tradycji bonu. Spędził łącznie wiele miesięcy w klasztorze Triten Norbutse oraz ośrodku Shenten Dargye Ling we Francji, gdzie pogłębiał swoją wiedzę, ale i praktykę. Przez lata pracował z nauczycielami bonu nad swoimi badaniami, które ostatecznie umożliwiły mu napisanie i opublikowanie książki "Bo & Bon".

Charles Ramble

EN FR NL PL
Charles Albert Edward Ramble (urodzony 1957) jest antropologiem i byłym wykładowcą uniwersyteckim na wydziale Studiów nad Tybetem i Himalajami w Instytucie Orientalnym Uniwersytetu Oxford. Od 2009 profesor i dyrektor studiów (wydziału historii i filologii tybetańskiej) w Ecole pratique des hautes études (EPHE, Sorbonne) w Paryżu. Aktualnie przewodniczący Międzynarodowego Towarzystwa Studiów Tybetańskich (International Association for Tibetan Studies - IATS); powołał 10. seminarium IATS w Oxfordzie w 2003.Shortlink: https://boninfo.org/link/365114 sLink