country
Główny nauczyciel tradycji bon - buddyzmu tybetańskiego - udzieli inicjacji długiego życia, która służy oczyszczaniu przeszkód, zwiększaniu sił witalnych oraz zapewnianiu długiego i szczęśliwego życia.
2013-11-23 - 2013-11-24

Inicjacja Długiego Życia

Zapraszamy na inicjację długiego życia
Person Menri Lopon Trinley Nyima Rinpoche sp
Person

Promotor Związek Garuda org
Place   Poland, Warszawa, Słowackiego 19A
contact  info@bongaruda.pl, ,
info  http://www.ligmincha.pl/pl/termin...

Nauki i Inicjacja Długiego Życia
Lopon Trinley Nyima Rinpocze23-24 listopad 2013

Kurs odbędzie się w restauracji Antrakt (przy Teatrze Komedia)
Warszawa, ul. Słowackiego 19A

Po raz kolejny Polskę odwiedzi główny nauczyciel tradycji bon – buddyzmu tybetańskiego – Lopon Trinley Nyima Rinpocze. Tym razem Rinpocze udzieli inicjacji długiego życia. To niezwykłe wydarzenie jest otwarte dla każdego, zapraszamy zarówno buddystów, praktykujących bon, jak i osoby pragnące wesprzeć swoje siły witalne oraz oczyścić blokady ograniczające długie i szczęśliwe życie.

Historycznie rzecz ujmując, przybycie Buddyzmu do Tybetu w VII wieku n.e. doprowadziło do zaistnienia wielu złożonych i trudnych dla Bonu sytuacji. Szeroko znanym ówcześnie i bardzo ważnym dzierżycielem tych nauk był Drenpa Namkha, jeden z wielkich Mistrzów Bonu. Miał on dwóch synów, z których jeden także był wielkim Mistrzem Bonu. Nosił on imię Tsewang Rigdzin i uznawany jest za główne bóstwo długiego życia w tradycji Bon.
Tsewang Rigdzin od najmłodszych lat studiował u swojego ojca i sam stał się oświeconym Mistrzem. Znany był w szczególności z niezwykłego daru komunikowania się z mistrzami ze sfery pozamaterialnej, był pierwszym Mistrzem Bonu, który uczył tego, jak zwiększyć lub odzyskać siłę życiową i duszę.
Powiada się, że nauki na temat specjalnych metod leczenia duszy, Tsewang Rigdzin otrzymał przebywając w głębokiej medytacji od dakini Yum-chen Tugdzie Kundrol. Nauki te określa się nazwą Tse Du Jha Ri Ma i składają się na nie rytuały inicjacji długiego życia, odzyskiwania duszy i siły życiowej. W Tybecie, zgodnie z tradycją inkarnowani lamowie podróżowali od osady do osady, by wykonać tam te rytuały dla miejscowej ludności. Należący do tego cyklu rytuał Długiego Życia pomaga w procesie leczenia i sprowadza harmonię do życia w niespokojnych czasach.

Sugerowana darowizna za dwa dni to 150 zł (za jeden dzień 75zł).

Na sali będą krzesła, ale jeśli ktoś woli siedzieć na poduszcze medytacyjnej, to prosimy zabrać ze sobą swoją poduszkę.

Program:
sobota godz. 10.00-13.00 i 15.00-18.00 oraz niedziela godz. 10.00-13.00 i 15.00-18.00

Zapraszamy również na wykład otwarty w piątek godz. 18.00 do 19.30 na temat Długiego i Szczęśliwego Życia.

Kontakt:
anelka86@op.pl

Prosimy o rejstrację na kurs

rejestracja.png

Lopon Trinley Nyima Rinpocze urodził się w 1962 r. w regionie Dolpo w Nepalu. W wieku 10 lat wstąpił do klasztoru Tarzong Phuntsok. W 1979 r. przeniósł się do klasztoru Menri w Indiach, aby dalej pogłębiać swoją wiedzę na temat tradycji bon i praktyk medytacyjnych. W  1992 r. dzięki swojej rozległej wiedzy i dogłębnej znajomości praktyk medytacyjnych, został mianowany Loponem – głównym nauczycielem klasztoru Menri. Od tego czasu niestrudzenie naucza w Azji, jak i regularnie przyjeżdża z naukami duchowymi do Ameryki i Europy. 

Jako asystent przyjedzie inny wybitny nauczyciel bonu - Gesze Chaphur Rinpocze, który na stałe rezyduje w USA, gdzie założył Instytut Gyalshen.


.


HOME > PL > Wydarzenia > Wydarzenie >
Share: Facebook Google Twitter
@Shortlink: https://boninfo.org/event/365924