country
W czasie kursu uczestnicy nauczą się praktyki Uzdrawiającej Wody, którą przygotowuje się w czasie rytuału Sipe Gyalmo, woda ta uznawana jest za potężne remedium na wiele fizycznych schorzeń współczesnych czasów.
2014-02-22 - 2014-02-23

Praktyka Uzdrawiającej Wody Sipe Gyalmo

Kurs medytacyjny z tradycji Bon
Person Geshe Nyima Woser Choekhortshang Rinpoche sp
Person

Promotor Związek Garuda org
Place   Poland, Kraków, Stradomska 17/4
contact  anelka86@op.pl, ,
info  http://www.ligmincha.pl/pl/termin...

Kurs medytacyjny
Praktyka Uzdrawiającej Wody Sipe Gyalmo


(zdjęcie wykonane przez Martinę Thalhofer)

22-23 luty 2014
Stradomska 17/4, Kraków
Kurs poprowadzi Gesze Nyima Woser Choekhortshang

Ta starożytna praktyka medytacyjna i jednocześnie rytuał uzdrawiający opiera się na współczuciu oświeconego strażnika tradycji Bon – Yeshe Walmo, która jest główną emanacją Sipe Gyalmo. Źródłem tej uzdrawiającej praktyki jest sama Yeshe Walmo, od niej w nieprzerwanej linii nauk praktyka ta jest przekazywana od mistrza do mistrza Bon.
Uzdrawiająca woda, którą przygotowuje się w czasie rytuału Sipe Gyalmo uznawana jest za potężne remedium na wiele fizycznych schorzeń współczesnych czasów. Kiedy ta praktyka wykonywana jest tylko jako rytuał, osoby obecne mogą skorzystać z uzdrawiającej energii i otrzymać uzdrawiającą wodę. Natomiast w czasie tego kursu, uczestnicy otrzymają dodatkowe wyjaśnienia i przekaz do praktyki, co pozwoli na wykonywanie tej uzdrawiającej praktyki samodzielnie we własnym domu.

Gesze Nyima Woser Choekhortshang urodził się w Dolpo (Nepal) 15 czerwca 1976 r. Jego rodzina jest zwierzchnikami klasztoru Tashi Namgyal. W wieku 8 lat rozpoczął edukację w szkole w Dolanji (Indie) a w 1992 r. został mnichem i wstąpił do klasztoru Menri w tej samej miejscowości. Rozpoczął naukę w Szkole Dialektycznej, gdzie uczył się przez 16 lat filozofii Bon, astrologii, historii, podstaw medycyny, religijnych praktyk i medytacji. W 2008 r. otrzymał tytuł Gesze, najwyższy stopień w edukacji monastycznej. W czasie studiów przez 8 lat był sekretarzem Jego Świątobliwości Lungtoka Tenpai Nyima, duchowego przywódcy tradycji Bon. W 2002 r. został szefem Szkoły Dialektycznej i był edytorem magazynu Bon sGo. Oprócz edukacji monastycznej, od 1998 r. zajmował się także badaniami naukowymi, głównie z zakresu historii i języka regionu Dolpo. Bierze udział w międzynarodowych konferencjach naukowych i publikuje w renomowanych czasopismach. Od 2009 r. pracuje nad doktoratem w Instytucie Południowej i Centralnej Azji, Uniwersytet Charles w Pradze, Czechy.

Program:
Sobota i niedziela godz. 10-13, 15-18

Sugerowana darowizna za kurs: 150zł. Liczba osób ograniczona do 25.
Kontakt: anelka86@op.pl

Prosimy o internetową rejstrację
rejestracja.png


.


HOME > PL > Wydarzenia > Wydarzenie >
Share: Facebook Google Twitter
@Shortlink: https://boninfo.org/event/365915