country
Instruktor Związku Ligmincha Jarek Kotas uczyć będzie medytacji składającej się z wizualizacji połączonej z recytacją mantry oczyszczającej A Kar A Me.
2014-03-15 - 2014-03-16

Oczyszczanie karmy mantrą

Kurs medytacyjny
Person Jarosław Kotas sp
Person

Promotor Związek Garuda org
Place   Poland, Kraków, Stradomska 17/4
contact  anelka86@op.pl, ,
info  http://www.ligmincha.pl/pl/termin...

Kurs medytacyjny Oczyszczanie Karmy Mantrą

15-16 marzec 2014
ul. Stradomska 17/4, Kraków
Prowadzący: Jarek Kotas (instruktor Związku Ligmincha Polska)

„Oczyszczanie karmy mantrą – praktyka wstępna z cyklu Zhang Zhung Nyan Gyud”

Wszyscy nieustannie, za sprawą Trzech Bram (ciała, mowy i umysłu) gromadzimy nasiona karmy, stające się przyczyną dla przyszłych zdarzeń w naszym życiu. Wiele spośród nich przynosi nam cierpienie bądź to mentalne bądź fizyczne i siłą rzeczy powoduje przeszkody na naszej duchowej ścieżce rozwoju.

Nie można zatrzymać intencjonalnych działań umysłu, ale można próbować oczyszczać ich skutki i temu ma służyć przede wszystkim spotkanie ze stojącym w centrum Mandali tej praktyki bóstwem białego światła o nazwie Shenlha Ökar. Dla oczyszczenia używać będziemy też mocy zawartej w mantrze A KAR A ME DU TRI SU NA PO SZI SZI MAL MAL SO HA. Czas, w którym wykonywać będziemy te praktyki też sprzyja oczyszczeniu, gdyż będzie to czas pierwszego miesiąca tybetańskiego Roku Drewnianego Konia, który rozpocznie się 2 marca.

W trosce o efektywność tej praktyki oraz o moc i żywotność Waszych doświadczeń, proszę żeby każdy przyszedł na warsztat z jasną i klarowną, najlepiej zadawnioną wizją karmiczną, która wciąż niesie ze sobą ból, brak przestrzeni w jakiejś relacji lub w stosunku do siebie, żal, oskarżenia i tym podobne negatywne emocje.

Shenlha Ökar –
W dawnych czasach, w tej części niebios, która nazywa się Sid-pa Ye-sang żyło trzech braci o imionach Dakpa, Salwa i Shepa. Ich ojcem był Sid-pa Triöd, a matką Kunshe. Cała trójka braci studiowała u wielkiego nauczyciela, którym był Tobumtri Log Gi Che Chen. Po zakończeniu swych studiów udali się oni do Shenlha Ökar, Oświeconego Buddy Współczucia, zadając mu pytanie o to, w jaki sposób mogą stać się najbardziej pomocni w wyzwalaniu czujących istot z cierpień koła cyklicznej egzystencji. Poradził im wówczas, że najlepszym sposobem będzie odrodzenie się w świecie ludzi w różnych epokach, aby wyzwalać żyjące wtedy istoty. Tak też postąpili i najstarszy spośród trójki braci, Dakpa, odrodził się jako nauczyciel poprzedniej epoki przybierając imię Tonpa Togyal Yeszen. Drugi, Salwa, narodził się w naszej obecnej epoce i przyjął imię Tonpa Szenrab. A Shepa odrodzi się w przyszłości jako Thangma Medon.
(z książki Nyimy Dakpy Rinpocze pt. Opening The Door to Bön)

PROGRAM: sobota 10-13, 15-18 i niedziela 9.30-12.30, 13.30-16


Sugerowana darowizna 150zł (dla członków Związku Ligmincha i członków sang lokalnych 100zł)
Kontakt w sprawach merytorycznych: jahrek@poczta.fm
Kontakt w sprawach organizacyjnych: anelka86@op.pl

Więcej na temat tej praktyki tutaj.
Biografia Jarka Kotasa tutaj.

Prosimy o internetową rejstrację
rejestracja.png


.


HOME > PL > Wydarzenia > Wydarzenie >
Share: Facebook Google Twitter
@Shortlink: https://boninfo.org/event/365911