country
Instruktor Związku Ligmincha Polska Jarek Kotas poprowadzi kurs medytacyjny Uzdrawianie Trzech Bram w tradycji Dzogczen.
2014-03-22 - 2014-03-23

Uzdrawianie Trzech Bram w tradycji Dzogczen

Kurs medytacyjny z tradycji Bon
Person Jarosław Kotas sp
Person

Promotor Związek Garuda org
Place   Poland, Wadowice, Os. Pod Skarpa 26/10
contact  606 72 79 06, ,
info  http://www.ligmincha.pl/pl/termin...

Uzdrawianie Trzech Bram w tradycji Dzogczen

22-23 marzec 2014, Wadowice
os. Pod Skarpą 26/10
Prowadzący: Jarek Kotas (instruktor związku Ligmincha Polska)

Tradycja Dzogczen prezentuje unikalne podejście do całego naszego samsarycznego doświadczenia, widząc w każdym jego fenomenie grę światła, wyłaniającego się z bezgranicznej pustej przestrzeni, będącej bazą całej naszej egzystencji. Zadaniem adepta jest odkrycie tej pierwotnej czystości wszystkiego, co istnieje i spoczęcie w tym rozpoznaniu, bez prób ingerowania w ten stan lub zmieniania go. Dzogczen rozpoznaje po prostu to, co jest i jakie jest, bez żadnego przywiązania do tego aktu.

Na nasze życie składają się doświadczenia Trzech Bram – ciała, mowy i umysłu. Poprzez te Trzy Bramy gromadzimy karmę i tworzymy coś, co w naszym mniemaniu uchodzi za „rzeczywistość”. Dokąd zaś konceptualny umysł nie jest wystarczająco oczyszczony, dotąd niedomagania ciała stanowią dla nas problem, mowa często przepełniona jest bólem, żalem i osądem, a umysł po prostu zakłopotany, zmartwiony, niespokojny.

Wszystko to można naprawić korzystając z mocy praktyk Dzogczen. Można zmieniać ból w błogość rozpoznania lub też nawiązać z bólem inną niż dotychczas, nową relację, dzięki której wzrośnie poziom akceptacji  bólu i troski o niego, zamiast gniewnego i odrzucającego nastawienia.

Ten 2-dniowy warsztat adresowany jest przede wszystkim do osób posiadających już pewne doświadczenie w praktyce i znających praktyki Wewnętrznych Schronień, Tsepung Dawy Gyaltsena oraz Sierab Ciammy. Mogą też wziąć w nim udział osoby nie znające tych praktyk, ale wystarczająco otwarte, żeby je wykonywać po usłyszeniu krótkich wyjaśnień na ich temat.

Każdego kto wybiera się na ten warsztat, proszę o wcześniejszą refleksję nad trzema sytuacjami, wziętymi z własnego życia: 1.niedomaganie cielesne – choroba, blokada, konkretny ból, 2.mowa bólu – skarga, ocena, bolesny wewnętrzny dialog, oskarżanie, nienawiść, zamartwianie się (chodzi zarówno o to, co wypowiadamy, jak i o to, co „nam mówi w głowie”), 3.negatywny stan umysłu – stany depresyjne, odczuwanie niepokoju lub lęku, czucie się gorszym od innych, trudne znoszenie starzenia się i przemijania itp.

„Esencją każdej realnie istniejącej rzeczy, jest pustka. Oznacza to, że najbardziej fundamentalną prawdą o rzeczach i istotach jest fakt nieposiadania przez nie zasadniczej tożsamości. Cokolwiek konwencjonalnie istnieje, jest tylko konceptualnym wytworem, pozbawionym wrodzonego charakteru. Wszystko jest związane z konkretną sytuacją oraz ma przemijającą naturę. Dana tożsamość trwa tylko tak długo, jak pozwalają na to warunki, kiedy zaś te przemijają, a na ich miejscu pojawiają się nowe, tożsamość podlega zmianie.  Można podpalić drzewo, które zamienia się w ogień, a potem w popiół, aż w końcu nie będzie można odnaleźć żadnych śladów jego istnienia. Co się w takim razie stało z tym drzewem ? Nawet nasze upodmiotowione odczucie siebie jest uwarunkowane i konceptualnie ukształtowane, zmienne oraz nietrwałe.”
Tenzin Wangyal Rinpocze

Sugerowana darowizna: 150zł (dla członków związku i członków sang lokalnych 100zł)
W cenie wyżywienie wegetariańskie - gotowane według kuchni pięciu przemian
Liczba miejsc ograniczona do 15 osób.

Program
(sobota i niedziela): godz. 10-17
Kontakt
w sprawach merytorycznych: jahrek@poczta.fm
Kontakt w sprawach organizacyjnych: Bettina
tel 606 72 79 06

Biografia Jarka Kotasa tutaj.

Prosimy o zrobienie internetowej rejstracji

rejestracja.png


.


HOME > PL > Wydarzenia > Wydarzenie >
Share: Facebook Twitter
@Shortlink: https://boninfo.org/event/365910