country
KURS ODWOŁANY
2014-04-04 - 2014-04-06

Praktyka 5 Wersów Tsepung Dawy Gyaltsena

Kurs medytacyjny z tradycji Bon
Person Jarosław Kotas sp
Person

Promotor Związek Garuda org
Place   Poland, Wilga, Aleja Huberta 4
contact  cziammaling@bongaruda.pl, ,
info  http://www.ligmincha.pl/pl/termin...

KURS ODWOŁANY!

Praktyka 5 Wersów Tsepung Dawy Gyaltsena

4-6 kwiecień 2014
Ośrodek Cziamma Ling, ul. Aleja Huberta 4
miejscowość Wilga (60 km na południe od Warszawy - Mapa dojazdu)
Prowadzący: Jarek Kotas (instruktor Związku Ligmincha Polska)

Tsepung Dawa Gyaltsen, jeden z najważniejszych w Linii Mistrzów Zhang Zhung Nyan Gyud, nieprzerwanego przekazu ustnego Dzogczen, zostawił swoim uczniom 5 Wersów, oddających samą esencję jego doświadczenia pustki, światła i ich nierozdzielności. W oparciu o te zasadnicze wskazówki będziemy wykonywać praktykę, po to właśnie, aby uzyskać doświadczenie.

Oto, w jaki sposób opisuje tę praktykę Tenzin Wangyal Rinpocze, dla którego jest ona inspiracją od wielu lat:
„Kiedy tak siedzisz z zamkniętymi oczyma obserwując swoją własną wizję, odnajdujesz w końcu, że jest ona pozbawiona czegokolwiek solidnego i w efekcie rozpuszcza się. To umysł ją stworzył i dlatego właśnie wizja jest umysłem. Kolejne nad czym się zastanawiasz, to – czym jest umysł ? Kiedy przyglądasz się mu z pozycji nagiej świadomości, wówczas nie możesz znaleźć niczego, co utwierdzałoby w przekonaniu o konkretnej wrodzonej egzystencji tego umysłu. Na skutek tego, sam umysł, podmiot, rozpuszcza się, a ty odczuwasz obecność wewnętrznego doświadczenia przestrzenności. Umysł jest pusty. Spoczywając w tej przestrzeni, jesteś jednocześnie jej świadom . Gdy rozpierzchną się chmury, w naturalny sposób rozbłyska słoneczny blask. Widzisz jak światło słońca przenika rozpoznanie przestrzenności. Oznacza to, że pustka jest czystym światłem. Teraz dopiero stajemy się świadomi, że czymś niemożliwym jest oddzielenie nieba od światła słonecznego. Czy jesteś w stanie wskazać gdzie jest przestrzeń, a gdzie jest światło w tej przestrzeni, którą widzisz przed sobą ? Nie. Nie możesz oddzielić światła od przestrzeni. Wewnętrznie, podczas gdy doświadczasz zarówno otwartości, jak i świadomości tej otwartości, nie możesz powiedzieć – „o, to jest naga świadomość, a to otwartość”. One są niedualne. Ale w medytacji, by to odkryć, musisz być tego świadom. To, czy będziesz wiedział o co chodzi, czy też nie, nie ma żadnego wpływu na naturę umysłu. Dla ciebie jednak, wiedza o tym oznacza wyzwalanie cierpienia, niewiedza zaś, utknięcie w iluzji. Podczas więc praktyki wersu czyste światło jest jednością bądź po prostu świadom tej niedualności, tego nierozdzielnego stanu.”
„Ostatnia sesja to jedność jest wielką błogością. Przebywaj w tej jedni, w tej otwartości i obecności, czując się w pełni nieograniczonym, czując tę rozległą, nieskończoną przestrzeń zarówno w sobie samym, jak i poza tobą…”
[Fragmenty pochodzą z książki Tenzina Wangyala Rinpocze: Awakening The Luminous Mind]

PROGRAM:
Piątek 4 kwiecień (można też przyjechać w piątek wieczorem lub sobotę rano)
15-16.30 - Pierwsza sesja
17-18 - Druga sesja
kolacja
20-21 - Trzecia sesja

Sobota 5 kwiecień
10-11.30 Pierwsza sesja
12-13 Druga sesja
przerwa obiadowa
15-16.30 Trzecia sesja
17-18 Czwarta sesja
Kolacja
20-21 Praktyka wieczorna

Niedziela 6 kwiecień
10-11.30 Pierwsza sesja
12-13 Druga sesja


Sugerowana darowizna 100zł
Kontakt w sprawach merytorycznych: jahrek@poczta.fm
Kontakt w sprawach organizacyjnych: cziammaling@bongaruda.pl

Biografia Jarka Kotasa tutaj.


.


HOME > PL > Wydarzenia > Wydarzenie >
Share: Facebook Google Twitter
@Shortlink: https://boninfo.org/event/365909