country
Instruktor związku Ligmincha Polska poprowadzi dwudniowy kurs na temat wyjątkowych tybetańskich ćwiczeń jogicznych, które pomagają równoważyć ciało, energię i umysł a także są ogromnym wsparciem w praktyce medytacji.
2014-04-12 - 2014-04-13

Trul khor

Kurs jogi tybetańskiej Trul khor
Person Dariusz Orwat sp
Person

Promotor Związek Garuda org
Place   Poland, Poznań, Strzałkowskiego 5/7, sala 208
contact  , ,
info  http://www.ligmincha.pl/pl/termin...

Kurs jogi tybetańskiej Trul khor

12-13 kwiecień 2014, Poznań
ul. Strzałkowskiego 5/7, sala 208, piętro II
Prowadzący: Darek Orwat

Tsa Lung, Trul Khor to jogiczne ćwiczenia pochodzące z cyklu nauk dzogczen A-tri tradycji Tybetańskiego buddyzmu Jungdrung Bon, oczyszczające ciało, energię i umysł. (Tsa – energetyczne kanały, Lung – subtelna energia, prana, Trul Khor – magiczne koło, ruch).

Trul khor jest cudowną codzienną praktyką, pozwalającą radzić sobie ze stresem naszego współczesnego życia w społeczeństwie. Ma ona moc równoważenia ciała, energii i umysłu a także jest ogromnym wsparciem w praktyce medytacji. Wszystkich mocno zachęcam do wzięcia udziału w tych odosobnieniach”.
Tenzin Wangjal Rinpocze

Program:
Sobota, Niedziela 10:00 - 14:00, 15:30 - 18:00

Sugerowana darowizna: 150zł (dla członków sangi 100zł)
Kontakt: ryszard.adamiak@gmail.com, 500177147

Żeby zrozumieć metodę prowadzącą do urzeczywistnienia jaką jest tybetańska joga Tsa Lung - Trul Khor trzeba najpierw zrozumieć, że wszystkie zjawiska zewnętrzne i wewnętrzne mają podstawę energetyczną.
Poprzez praktykę Trul Khor możemy połączyć się z energetycznym wymiarem naszych doświadczeń, możemy usunąć negatywne wzorce przepływu energii i tym samym dokonać zmian w naszym życiu. Uwalniając się od negatywnych wzorców, zbliżamy się do samych siebie, odkrywamy prawdziwy potencjał swojego istnienia.
Kanały i czakry tworzą naszą wewnętrzną, subtelną strukturę ciała. Gdy wykonujemy praktykę Trul Khor wpływamy na wszystkie kanały oraz czakry i związane z nimi części ciała. Wszystkie negatywne doświadczenia, niedoskonałości ciała i umysłu, wszystkie choroby, zaburzenia oraz wszystkie pozytywne doświadczenia, wszystkie zdolności naszego ciała i umysłu, zakorzenione są w energetycznych kanałach, tworzą wzorzec przepływu energii. To jak się czujemy, czego doświadczamy, zależy od tego, w jaki sposób porusza się nasza życiowa energia ścieżką kanałów.
Ćwiczenia Trul Khor odblokowują energetyczne kanały dzięki czemu życiowa energia może się swobodnie rozprzestrzeniać w całym naszym ciele, może nas odżywiać, oczyszczać, uzdrawiać i wzmacniać.
Ćwiczenia Tsa Lung - Trul Khor (Magiczne Koło Ćwiczeń Jogicznych), opiera się na zrozumieniu zasady współzależności trzech aspektów naszego istnienia: fizycznego ciała, życiowej energii (prany) i umysłu. Te trzy wymiary doświadczenia nazywane są trzema bramami prowadzącymi do urzeczywistnienia. Joga Trurl Khor angażuje jednocześnie ciało, subtelną energią (oddech) i umysł. Kiedy te trzy aspekty w jogicznych ćwiczeniach Tsa Lung - Trurl Khor poruszają się razem, tworzą tzw. magiczne koło, magiczny ruch - wzajemnie się wspierając w procesie usuwania wszelkich zakłóceń w naszym funkcjonowaniu. Ćwiczenia te przywracają naturalną kondycję fizycznemu ciału, harmonizują przepływ życiowej energii, przywracają życiową siłę, równoważą emocje, przebudzają umysł. Głównym celem jogi Trurl Khor jest urzeczywistnienie naturalnego stanu umysłu i wyzwolenie prawdziwego potencjału naszego istnienia - wszystkich naszych pozytywnych właściwości.

Kurs poprowadzi instruktor Związku Ligmincha Polska - Dariusz Orwat
W czasie kursu zostaną przekazane praktyki oddechowe oraz 15 ćwiczeń Trul khor z cyklu A-tri.

Prosimy o internetową rejstrację
rejestracja.png

W 2015 roku w ośrodku odosobnieniowym Cziama Ling pod warszawą odbędzie się międzynarodowy kurs z głównym nauczycielem jogi Trurl Khor instytutu Lingmicha na Zachodzie, z Alejandro Choul-Reich na którym poważnie zainteresowani będą mogli kontynuować naukę i praktykę. Kurs z Alejandro Choul-Reich będzie się odbywał cyklicznie przez kolejne trzy lata. Głównym celem całego projektu jest zaoferowanie szansy tym wszystkim, którzy będą chcieli zapoznać się z ćwiczeniami Trurl Khor i pogłębić swoją praktykę. Czas pomiędzy odosobnieniami pozwoli uczestnikom studiować i praktykować to, czego się nauczyli, stopniowo rozwijając swoje doświadczenie, przygotowując się w ten sposób do kolejnych kursów.

Więcej na temat jogi tybetańskiej Trul khor można przeczytać w artykule Alejandro Chaoula tutaj.


.


HOME > PL > Wydarzenia > Wydarzenie >
Share: Facebook Google Twitter
@Shortlink: https://boninfo.org/event/365904