country
Kurs medytacyjny z tybetańskiej tradycji Bon z jidamem Takla Mebar. Ta praktyka wraz z mantrą przynosi praktykującym wiele korzyści m.in. chroni siłę życiową praktykującego i pomaga spełnić cele praktyki.
2014-05-29 - 2014-06-01

Praktyka Takla Mebar

Kurs medytacyjny z praktyką Takla Mebar
Person Chaphur Rinpoche sp
Person

Promotor Związek Garuda org
Place   Poland, Wilga, Aleja Huberta 4
contact  info@bongaruda.pl, ,
info  http://www.ligmincha.pl/pl/termin...

Gesze Chaphur Rinpocze
Praktyka Takla Mebar

29 maj – 1 czerwiec 2014
Ośrodek Cziamma Ling, Wilga koło Warszawy (Mapa dojazdu)

Takla Mebar to jedno z gniewnych, w pełni oświeconych bóstw tradycji Yungdrung Bon. Szczególnym jego zadaniem jest bezkompromisowa ochrona doktryny Bonu i praktykujących tę tradycję, przed wrogami oraz błędnymi poglądami. Medytacja z tym yidamem, wraz z urzeczywistnieniem jego mantry, przynosi praktykującym wiele korzyści. Chroni siłę życiową praktykującego i pomaga jemu/jej spełnić cele praktyki. Takla Mebar jest yidamem dla lamów z linii, z której wywodzi się gesze-la Chaphur Rinpocze, dla którego to osobisty yidam. Gesze-la podzieli się swą mądrością z praktykującymi z Polski.

Krótka Biografia Gesze Chaphura Rinpocze
Gesze Chaphur Rinpocze jest założycielem i duchowym przywódcą Instytutu Gyalshen, która to organizacja stawia sobie za cel zachowanie i odrodzenie kultury oraz tradycji wywodzących się z Zhang Zhung (Szang Szung) i Tybetu. Gesze-la dużo podróżuje dzieląc się duchowymi naukami Bonu, ale prowadzi też wiele projektów kulturowych, translatorskich i naukowych. Wszystkie one dotyczą świętych tekstów z tradycji Bon.

Na świat przyszedł w Ngaba w prowincji Amdo na wschodzie Tybetu. Należy do Linii Chaphur, która jest jedną ze starszych i najważniejszych w Tybecie. Zalicza się ją do jednej z sześciu naczelnych linii wybitnych lamów z regionu Amdo, związanych z klasztorem Nangzhig. W ryzykownych warunkach, opuścił Tybet, gdy miał 16 lat i aby dotrzeć do Menri, do szkoły dialektycznej najważniejszego klasztoru Bon, obecnie w Indiach w Dolanji, przebył pieszo długą drogę przez Tybet, Nepal i Indie.

W roku 2006 otrzymał od Tybetańskiej Biblioteki w Dharamsali świadectwo ukończenia studiów w dziedzinie nauki zachodniej i tybetańskiej kosmologii. Studia te prowadził w południowych Indiach. W roku zaś 2008, po kilkunastu latach studiów, zdobył w Dolanji stopień gesze. Po odbyciu studiów u Jego Eminencji Bon-Gya Rinpocze z klasztoru Nangzhig w Tybecie, jest również mistrzem kaligrafii.

Strona jego Instytutu (po angielsku): www.gyalshen.org
[Tłumaczenie z języka angielskiego opisu praktyki i biografi Rinpocze: Jarek Kotas]

Program (nauki będą w języku angielskim z tłumaczeniem na polski):
29 maj:
godz 18-19.30 Nauki i praktyka z Rinpocze

30 maj – 1 czerwiec:
7.00-8.00 Tsa lung lub Trul khor
10.00-11.30 Nauki i praktyka z Rinpocze
11.45-12.30 Nauki i praktyka z Rinpocze
14-15.30 Nauki i praktyka z Rinpocze
15.45-17 Nauki i praktyka z Rinpocze

Kontakt: info@bongaruda.pl
Osoby znające język angielski mogą posłuchać internetowych wykładów Rinpocze tutaj.

Rejstracja na na nauki
rejestracja.png
Zapisy na noclegi i jedzenie w ośrodku Cziamma Ling na mail: gos.kocur@poczta.fm

Sugerowana darowizna za nauki to 25zł za czwartek wieczór i po 75zł za zajęcia w piątek, sobotę i niedzielą (cały kurs 250zł).
Sugerowana darowizna za jedzenie to 40zł za dzień (trzy posiłki).
Sugerowana darowizna za noclegi (za dobę) to:
Duży domek – 40zł, Mały domek – 30zł, Przychodnia – 25zł (3 pokoje po 2 miejsca, oraz sala 9 miejsc), Stara Gompa – 15 zł (sala zbiorowa – 20 miejsc, trzeba przywieźć swój śpiwór i karmiatę), Namiot – 15zł od osoby.


.


HOME > PL > Wydarzenia > Wydarzenie >
Share: Facebook Twitter
@Shortlink: https://boninfo.org/event/365895