country
Zapraszamy na wykład, praktykę medytacyjną i spotkania indywidualne z Gesze Chaphurem Rinpocze, wybitnym nauczycielem tybetańskiej tradycji Bon.
2014-06-04 - 2014-06-05

Wykład i spotkania indywidualne

Wykłady i medytacje z tradycji Bon
Person Chaphur Rinpoche sp
Person

Promotor Związek Garuda org
Place   Poland, Białystok, 42 Pułku Piechoty nr 41
contact  , ,
info  http://www.ligmincha.pl/pl/termin...

Gesze Chaphur Rinpocze

4–5 czerwiec 2014
Białystok

Wykład otwarty Rinpocze 4 czerwca, godz. 17.00, ul. Świerkowa 20:
 - Miejsce: Wydział Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku
 - Temat: "Umysł człowieka i jego kształtowanie w świetle psychologii buddyjskiej"

Godz. 19.00, Ośrodek Shanti Joga, ul. 42 Pułku Piechoty nr 41: spotkanie z grupą osób praktykujących Bon, wspólna praktyka pod kierunkiem Rinpocze.

5 czerwca, Ośrodek Shanti Joga, ul. 42 Pułku Piechoty nr 41, w godz. 9-12: Spotkania indywidualne (obliczenia astrologiczne, wróżby, rytuały uzdrawiające i oczyszczające)

Kontakt: pakarpow@wp.pl

Krótka Biografia Gesze Chaphura Rinpocze
Gesze Chaphur Rinpocze jest założycielem i duchowym przywódcą Instytutu Gyalshen, która to organizacja stawia sobie za cel zachowanie i odrodzenie kultury oraz tradycji wywodzących się z Zhang Zhung (Szang Szung) i Tybetu. Gesze-la dużo podróżuje dzieląc się duchowymi naukami Bonu, ale prowadzi też wiele projektów kulturowych, translatorskich i naukowych. Wszystkie one dotyczą świętych tekstów z tradycji Bon.

Na świat przyszedł w Ngaba w prowincji Amdo na wschodzie Tybetu. Należy do Linii Chaphur, która jest jedną ze starszych i najważniejszych w Tybecie. Zalicza się ją do jednej z sześciu naczelnych linii wybitnych lamów z regionu Amdo, związanych z klasztorem Nangzhig. W ryzykownych warunkach, opuścił Tybet, gdy miał 16 lat i aby dotrzeć do Menri, do szkoły dialektycznej najważniejszego klasztoru Bon, obecnie w Indiach w Dolanji, przebył pieszo długą drogę przez Tybet, Nepal i Indie.

W roku 2006 otrzymał od Tybetańskiej Biblioteki w Dharamsali świadectwo ukończenia studiów w dziedzinie nauki zachodniej i tybetańskiej kosmologii. Studia te prowadził w południowych Indiach. W roku zaś 2008, po kilkunastu latach studiów, zdobył w Dolanji stopień gesze. Po odbyciu studiów u Jego Eminencji Bon-Gya Rinpocze z klasztoru Nangzhig w Tybecie, jest również mistrzem kaligrafii.

Strona jego Instytutu (po angielsku): www.gyalshen.org
[Tłumaczenie z języka angielskiego opisu praktyki i biografi Rinpocze: Jarek Kotas]

Prosimy o internetową rejstrację

rejestracja.png


.


HOME > PL > Wydarzenia > Wydarzenie >
Share: Facebook Google Twitter
@Shortlink: https://boninfo.org/event/365893