country
Zapraszamy na wieczór z ćwiczeniami jogi tybetańskiej, które będzie uczył wybitny nauczyciel buddyjski i naukowiec z USA - dr Alejandro Chaoul. Jest to niezwykła okazja dla wszystkich zainteresowanych jogą, pracą nad sobą i duchowością.
2014-08-08

Joga tybetańska Trul Khor

Kurs jogi tybetańskiej
Person Alejandro Chaoul-Reich sp
Person

Promotor Związek Garuda org
Place   Poland, Warszawa
contact  anelka86@op.pl, ,
info  http://www.ligmincha.pl/pl/termin...

Joga tybetańska Trul Khor

Prowadzący: Alejandro Chaoul
8 sierpień 2014, godz. 17-20
Warszawa, Jupiter Centrum Towarowa 22, sala 6

Zapraszamy na wykład Alejandro Chaoula na temat jogi tybetańskiej Trul Khor. Alejandro jest uczniem Tenzina Wangyala Rinpocze. Studiował także u wielu mistrzów Bon i buddyjskich. Od ponad 25 lat zajmuje się medytacją i rozwojem duchowym. Z wykształcenia jest religioznawcą, posiada tytuł doktora religii tybetańskich Uniwersytetu Rice w Houston. Obecnie pełni funkcję asystenta profesora w John P. McGovern Center for Health oraz jest adiunktem na University of Texas Medical School w Houston, gdzie w ramach M.D. Anderson Cancer Center prowadzi badania nad wykorzystaniem Jogi Tybetańskiej w leczeniu chorych onkologicznie. Więcej na temat tego nauczyciela tutaj.

O jodze Trul Khor
Całe doświadczenie, na jawie i we śnie, ma podstawę energetyczną. Ta życiowa energia nazywa się w języku tybetańskim lung, na zachodzie lepiej znana jest pod sanskrycką nazwą prana. Struktura będąca podłożem każdego doświadczenia jest precyzyjną kombinacją różnych warunków i przyczyn. Kiedy potrafimy rozpoznać jego umysłowe, fizyczne i energetyczne składniki, wtedy potrafimy powtórzyć te doświadczenia lub je zmieniać. To pozwala nam tworzyć doświadczenia, które wspierają duchową praktykę i unikać tych, które są niekorzystne.
Nasze fizyczne ciało, mowa lub energia i umysł nazywane są trzema bramami, poprzez które można praktykować i osiągnąć oświecenie. Ciało energetyczne, reprezentowane przez oddech, pranę, można określić mianem ogniwa łączącego umysł i ciało fizyczne. Trul khor posługuje się kierowanym ruchem fizycznym, który prowadzi pranę, a ta niesie umysł. Sanskryckim odpowiednikiem trul khor jest jantra joga.
Więcej na temat jogi tybetańskiej Trul khor można przeczytać w artykule Alejandro Chaoula tutaj.

Zapraszamy też do oglądnięcia krótkiego filmiku, w którym Tenzina Wangyal Rinpocze i Alejandro Chaoul mówią o ćwiczeniach Tsa Lung i Trul Khor http://vimeo.com/84907558.

Kontakt: anelka86@op.pl
Sugerowna darowizna: 50 zł.

Prosimy o internetową rejstrację
rejestracja.png

Tydzień później, po zajęciach z Alejandro Chaoulem, będzie okazja kontynuowaniem nauki ćwiczeń Trul khor w trakcie trzydniowego kurs z polskim instruktorem - Darkiem Orwatem (uczniem Alejandro Chaoula), który w terminie 15-17 sierpień 2014 w miejscowości Wilga będzie uczył ćwiczeń Tsa Lung i cyklu 1 Trul Khor Siang Siung. Więcej informacji tutaj.

Zajęcia z Alejandro Chaoulem, jak i trzydniowy kurs z Darkiem Orwatem, jest przygotowniem do rozpoczynącego się w 2015 roku międzynarodowego kursu Trul khor, który będzie się odbywał cyklicznie przez kolejne cztery lata. Głównym celem całego projektu jest zaoferowanie szansy tym wszystkim, którzy będą chcieli zapoznać się dogłębnie z ćwiczeniami Trul Khor i rozwinąć swoją praktykę. Czas pomiędzy odosobnieniami pozwoli uczestnikom studiować i praktykować to, czego się nauczyli, stopniowo rozwijając swoje doświadczenie, przygotowując się w ten sposób do kolejnych kursów.


.


HOME > PL > Wydarzenia > Wydarzenie >
Share: Facebook Google Twitter
@Shortlink: https://boninfo.org/event/365884