country
Gesze wyjaśni również podejście do pięciu elementów z perspektywy sutry, tantry i dzogczen.
2014-11-22 - 2014-11-23

Od pięciu elementów do zdrowia i mądrości

Kurs medytacyjny z tradycji Bon
Person Geshe Nyima Woser Choekhortshang Rinpoche sp
Person

Promotor Związek Garuda org
Place   Poland, Wrocław, Aleja Różyckiego 1c, sala nr 425
contact  yo.sto@op.pl, ,
info  http://www.ligmincha.pl/pl/termin...

Od pięciu elementów do zdrowia i mądrości

22-23 listopad2014
Wrocław, Aleja Różyckiego 1c, sala nr 425
Kurs poprowadzi Gesze Nyima Woser Choekhortshang

Nauki starożytnej buddyjskiej tradycji Yungdrung Bon wykazują głębokie związki pomiędzy pięcioma naturalnymi elementami, czyli ziemią, wodą, ogniem, wiatrem i przestrzenią, z których każdy związany jest z konkretnym organem zmysłowym oraz wewnętrznym organem naszego ciała. W oparciu o tę wiedzę, praktykować można różne metody, takie jak na przykład uzdrawiające praktyki pięciu elementów, dzięki którym jogini Bonpo leczyć mogą konkretne zaburzenia zdrowotne, powstałe na skutek wadliwego działania dowolnego spośród pięciu głównych organów ciała – śledziony (ziemia), wątroby (ogień), nerek (woda), płuc (wiatr) i serca (przestrzeń). Czystą esencję elementu uzyskać możemy dzięki recytacji Pięciu Nasiennych Sylab, którym towarzyszą odpowiednie mudry, czyli gesty dłoni.

Gesze Nyima Öser Choekhortshang przekaże nam te metody podczas 2-dniowych z nim warsztatów, które odbędą się we Wrocławiu w dniach 22/23 listopada 2014 roku. Gesze wyjaśni również podejście do pięciu elementów z perspektywy sutry, tantry i dzogczen. Poprzez odkrycie obecności pięciu elementów w naszym ciele, dojść możemy za pośrednictwem nauk do tego,  w jaki sposób urzeczywistnić doskonałość Pięciu Rodzin Buddów w naszym umyśle, z którego to stanu powstaje pięć mądrości, a  każda z nich jest antidotum przeciwko konkretnej szkodliwej emocji. Cały ten proces rozgrywa się przy błogosławieństwie pięciu Dakiń elementów.
Gesze Nyima Öser wykształcenie zdobył w klasztorze Menri w Indiach. Jego rdzennymi Nauczycielami są Yongdzin Rinpocze, Tenzin Wangyal Rinpocze i Ponlop Trinley Nyima Rinpocze. Obecnie mieszka i pracuje w Pradze.

Godziny zajęć: 10.00.-13.00 i 15.00.-18.00 – zarówno w sobotę, jak i w niedzielę.
Sugerowana darowizna: 160 PLN za 2 dni nauk, 80 PLN za 1 dzień.
Kontakt: yo.sto@op.pl

Podczas retritu z Gesze Nyima Woser (22-23.11.2014) istnieje możliwość wykupienia dwudaniowego wegetariańskiego obiadu, jedzenie zamawiane i dowożone będzie przez Nalandę. Księgarnio-Kawiarnia Nalanda (DOBRZE UKRYTA PRZY WROCŁAWSKIM Placu Kościuszki 12, po przekątnej od Renomy) jest miejscem, w którym dobra literatura, fair traidowa kawa, herbata i kuchnia wegetariańska wg 5 przemian mieszkają pod jednym dachem.

Więcej informacji w zakładce nasza przestrzeń http://www.nalanda.pl/nalanda/nasza-przestrzen/ oraz 5 przemian, 5 smaków, bo jedzenie ma znaczenie: http://www.nalanda.pl/nalanda/5-przemian-5-smakow/

Menu: https://www.facebook.com/Nalandia/app_117784394919914

 

Prosimy o internetową rejstrację
rejestracja.png


.


HOME > PL > Wydarzenia > Wydarzenie >
Share: Facebook Twitter
@Shortlink: https://boninfo.org/event/365869