Wydarzenie
country country
Sensem duchowej praktyki jest doświadczenie stanu przekraczającego wymiar naszej złudnej codzienności. Owo doświadczenie zdobywamy poprzez Trzy Bramy - ciało, mowę i umysł.
2015-03-05 17:0018:00

Dźwięk w praktyce duchowej.

Konferencja: UMYSŁ. Nauka, sztuka, religia.
Person Jarosław Kotas sp
Person

Promotor Śląskie Towarzystwo Buddyjskie orgPromotor , Związek Garuda org
Place   Poland, Katowice, ul. Grażyńskiego 49a, Dom Lekarza       satelit map
contact  , , kontakt@umysl.info
info  http://www.umysl.info/vpage/885/d...
FB  https://www.facebook.com/events/8...

Sensem duchowej praktyki jest doświadczenie stanu przekraczającego wymiar naszej złudnej codzienności. Owo doświadczenie zdobywamy poprzez Trzy Bramy - ciało, mowę i umysł. Bramy pozostają w ciągłej relacji ze sobą, więc nie używając dźwięku doprowadzilibyśmy do zubożenia naszych doświadczeń.

Najwyższym wymiarem dźwięku jest jego czysty i całkowicie pusty charakter. Zanim usłyszy go ludzkie ucho i dokona oceny czyniąc go dualnym, pojawia się w przestrzeni subtelna wibracja, która zamienia się w formę. Dzięki niej dźwięk się rozprzestrzenia. Praktykujący Bon używają dźwięku na trzy sposoby: recytują mantry i intonują modlitwy, co ukazuje zewnętrzny wymiar dźwięku; intonują sylaby nasienne, z których wyłaniają się bóstwa, ich mandale oraz jakości, by w ten sposób doświadczyć wewnętrznego charakteru dźwięku; i w końcu najwspanialszy dźwięk jest ciszą rozpoznania Natury Umysłu, jest pełną potencjalnością dla każdego innego dźwięku, jest dźwiękiem tajemnym, pozbawionym formy, jest czystością Rigpy.

 

 

 

Zasady uczestnictwa, rejestracje, rezerwacje, bilety - [link]

PROGRAM

 

 .:.

 

patronat:

 

e-budda.pl  bmed cybersanga  stb  

 

 

.


HOME > PL > Wydarzenia > Wydarzenie >
Share: Facebook Google Twitter
@Shortlink: https://boninfo.org/event/365833