Wydarzenie
country
Koncentracja, medytacja, kontemplacja. Kurs medytacji.
2015-03-07 10:00 - 2015-03-08 16:00

Wielka Doskonałość

Koncentracja, medytacja, kontemplacja. Kurs medytacji.
Person Geshe Nyima Woser Choekhortshang Rinpoche sp
Person

Promotor Związek Garuda orgPromotor , Brama Południa org
Place   Poland, Katowice, ul. Grażyńskiego 49a, Dom Lekarza       satelit map
contact  , , kontakt@umysl.info
info  http://www.ligmincha.pl/pl/termin...
FB  https://www.facebook.com/events/8...

Sednem nauk dzogczen jest pogląd, że wszystkie czujące istoty są pierwotnie czyste, doskonałe i mają potencjał do spontanicznego działania dla dobra innych. Ta zdolność jest w każdym z nas. To jest nasza prawdziwa natura, ale często, ze względu na pośpiech w naszym codziennym życiu, stajemy się oddzieleni od nas samych i innych. Jeśli jesteśmy w stanie w sposób bezpośredni i nagi spotkać nasze doświadczenia codziennego życia, jakkolwiek trudne by one nie były, te doświadczenie mogą stać się bramami do realizacji naszej prawdziwej natury, bramą do naszego wewnętrznego schronienia.


Lama Nyima Woser poświęci dwa dni na wprowadzenie uczestnika warsztatu w znaczenie Wielkiej Doskonałości, czyli bezpośredniej metody rozpoznania Natury Umysłu. Spoczęcie w niej i ciągłe przebywanie jest prawdziwą manifestacją tego znaczenia. W tym czasie poznamy zarówno zagadnienia teoretyczne jak i praktyczne.

Warsztat jest przeznaczony zarówno dla osób początkujących jak i wcześniej już praktykujących.


Dla osób zainteresowanych głównie zagadnieniami teoretycznymi dedykowana jest konferencja, która odbędzie się w dniach 4-6 marca [program], na nią również zapraszamy.

W czasie warsztatu Gesze będzie uczył medytacji koncentrowania umysłu na obiekcie (szine). Medytacja ta pomaga uspokoić i skoncentrować umsył. Dzięki temu można przejść do następnej części medytacji dzogczen, czyli do poszukiwania "ja", sprawdzania kto się koncentruje, poszukiwania umysłu. Dzięki tej części można lepiej zrozumieć funkcjonowanie własnego umsyłu i odkryć jego naturę. Ostatniom częścią warsztatu będzie wyjaśnienie w jaki sposób stabilizować doświadczenie rozpoznania natury umysłu. 

Wykonywanie praktyki koncentracji jest niezwykle ważne, ponieważ bez niej bardzo trudno osiągnąć zrozumienie prawdziwego stanu, a jeśli nawet je uzyskamy, niełatwo nam będzie owo zrozumienie utrzymać przez dłuższy czas, dopóki nie rozwiniemy wystarczającej siły koncentracji. Zdolność koncentracji jest w istocie bardzo ważna na wszystkich duchowych ścieżkach, nie tylko w tradycji dzogczen, przydaje się również w codziennym życiu.(czytaj więcej).

Gesze Nyima Woser Choekhortshang urodził się w 1976 r. w pobliżu sławnego klasztoru Samling, w regionie Dolpo w Neplau. Jego rodzina jest opiekunami klasztoru Tashi Namgyal. Kiedy miał 8 lat rozpoczął naukę w szkole w Dolanji w Indiach. Otrzymał nowoczesne wykształcenie i nauczyła się jezyka angielskiego, hindi i tybetańskiego. W 1992 roku przyjął mnisie śluby i rozpoczął kształcenie w Szkole Dialektycznej w klasztorze Menri. Uczył się przez szesnaście lat filozofii bon, astrologii, historii Tybetu, podstaw medycyny i praktyk medytacyjnych. W 2008 roku otrzymał tytuł Gesze, najwyższy stopień w edukacji monastycznej. W czasie studiów przez 8 lat był sekretarzem Jego Świątobliwości Lungtoka Tenpai Nyimy Rinpocze. W 2002 roku został szefem Szkoły Dialektycznej. Następnie przez trzy lata był skarbnikiem klasztoru Menri. W 2009 roku rozpoczął studia doktoranckie na Uniwersytecie Charles w Pradze.


Warsztat stanowi otwarcie cyklu kursów medytacji z kwalifikowanymi nauczycielami i instruktorami, który będzie kontynuowany w kolejnych miesiącach.


Prosimy przynieść ze sobą koc, istnieje także możliwość siedzenia na krzesłach.
Zajęcia są prowadzona w język angielskim z tłumaczeniem na język polski.


Czas trwania zajęć:

  • sobota od 10.00 do 18.00 z przerwą obiadową
  • niedziela od 9:00 do 16:00 z krótką przerwą obiadową.

Koszt udziału:

  • dla osób, które dokonają internetowego zgłoszenia udziału: 150 zł za 2 dni, 100 zł za 1 dzień.
  • dla osób niezgłoszonych internetowo: 250 zł za 2 dni, 150 zł za 1 dzień.

Klawisz zgłoszenia znajduje się poniżej.

Kurs w Katowicach jest częscią wizyty Gesze Nyimy Wosera w Polsce 21 luty - 8 marzec 2015 [cały program wizyty - link]..:.

                

 Katowice

 

 Katowice

Katowice konferencja

 

 

patronat:

 

e-budda.pl  bmed cybersanga  stb  

 

PROGRAM

 

 

.


HOME > PL > Wydarzenia > Wydarzenie >
Share: Facebook Google Twitter
@Shortlink: https://boninfo.org/event/365828