country
Kurs z jogą tybetańską Trul khor.
2015-04-25 09:30 - 2015-04-26 18:00

Trul khor

Dwudniowy kurs.
Person Dariusz Orwat sp
Person

Promotor Związek Garuda org
Place   Poland, Wrocław, Różyckiego 1c /425
contact  , , darekorwat@gmail.com
info  http://www.ligmincha.pl/pl/termin...

KURS JOGI TSA LUNG TRUL KHOR
25-26 kwietnia, WROCŁAW

Tsa Lung Trul Khor to jogiczne ćwiczenia pochodzące z cyklu starożytnych nauk dzogczen Sziang Sziung Njen Dziu tradycji buddyzmu tybetańskiego Jungdrung Bon, które oczyszczają ciało, energię i umysł. (Tsa - energetyczne kanały, Lung - subtelna energia, prana, Trul - cudowne, Khor - koło, ruch).

Ćwiczenia Tsa Lung - Trul Khor opierają się na zrozumieniu współdziałania trzech aspektów naszego istnienia: fizycznego ciała, życiowej energii (lung, prana) i umysłu. Te trzy wymiary doświadczenia nazywane są trzema bramami prowadzącymi do urzeczywistnienia. Kiedy ciało, energia i umysł zostają zintegrowane w jogicznych ćwiczeniach Trul Khor, tworzą tzw. cudowne ruchy, które usuwają wszelkie zakłócenia w naszym funkcjonowaniu. Poprzez integrację energicznych ćwiczeń fizycznych ze świadomością oddechu, odblokowujemy i otwieramy przepływ subtelnej energii w określonych obszarach ciała. Każdy z ruchów rozluźnia i usuwa fizyczne, energetyczne, emocjonalne i mentalne blokady.

Dzięki technikom Tsa Lung – Trul Khor możemy połączyć się bezpośrednio z energetyczną strukturą myśli i uczuć, które zaciemniają nasz umysł, możemy uwolnić się od destrukcyjnych emocji, od negatywnych wzorców, możemy rozpuścić struktury tzw. konceptualnego ciała bólu. Kiedy uwalniamy się od negatywnych wzorców, doświadczamy otwarcia, które prowadzi nas do doświadczenia naszej istoty.

Ćwiczenia Trul Khor harmonizują przepływ życiowej energii, przywracają naturalną kondycję ciała, usprawniają funkcjonowanie wewnętrznych narządów, wydłużają życie, dodają witalności, równoważą emocje, uspokajają i przebudzają umysł. Trul Khor został stworzony głównie po to, aby uzyskać subtelne efekty w sferze energii i umysłu. Ćwiczenia Trul khor są pomocne w praktyce medytacyjnej, stanowią bramę do bardziej otwartego, przejrzystego i stabilnego spoczywania w naturalnym stanie umysłu.

W czasie kursu zostaną przekazane praktyki oddechowe, oraz pierwszy cykl ćwiczeń Sziang Sziung Trul Khor. Duży nacisk zostanie położony na praktyki z oddechem rozwijające zdolność odczuwania subtelnego aspektu oddechu (lung, prana). Doświadczenie subtelnego aspektu oddechu stanowi podstawę praktyki Tsa lung - Trul Khor. Ideą kursu jest wprowadzenie w głębszy, bardziej wewnętrzny wymiar praktyki, by poprzez żywe doświadczenie tsa i lung, uzyskać zdolność usuwania negatywnych energetycznych wzorców, które blokują nasz potencjał.
Zainteresowani praktykami Tsa lung - Trul Khor będą mogli kontynuować naukę podczas kolejnych kursów. W tym roku w sierpniu w ośrodku odosobnieniowym Cziama Ling w Wildze pod Warszawą orozpocznie się kurs z Alejandro Choul-Reich, głównym nauczycielem jogi Trul Khor instytutu Ligmincha. Kurs będzie składał się z kolejnych cykli przekazywanych przez kolejne cztery lata, dając możliwość rozwinięcia swojego doświadczenia tym wszystkim, którzy zapragną zaangażować się w praktykę Trul Khor.

Znam wielu adeptów jogi, którzy skupiają się na dobroczynnych efektach fizycznych, na tym, że dzięki niej dobrze wyglądają i mają lepsze samopoczucie - nie mając pojęcia, że jogiczne pozycje i techniki oddechowe mogą służyć osiągnięciu wyższego urzeczywistnienia świadomości. Z drugiej strony, istnieją jogini zaawansowani w wyższych medytacjach umysłu i prany, którzy zaniedbują fizyczny wymiar swojej praktyki. Znacznie bardziej prawdopodobne jest, że ostateczny cel samorealizacji osiągną ci praktykujący, którzy rozumieją subtelne interakcje ciała, mowy i umysłu”.
Tenzin Wangyal Rinpocze


MIEJSCE: WROCŁAW, ul.Różyckiego 1c /425 (vis a vis Parku Szczytnickiego).

PROGRAM:
SOBOTA
09:30-19:00
13:30-15:30 przerwa obiadowa
NIEDZIELA
09:30-18:00
13:00-15:00 przerwa obiadowa

Sugerowana darowizna: 120 zł

.


HOME > PL > Wydarzenia > Wydarzenie >
Share: Facebook Twitter
@Shortlink: https://boninfo.org/event/365816