country
Dwudniowy kurs poświęcony tybetańskim ćwiczeniom pracującym z ciałem, oddechem i umysłem.
2015-07-04 10:00 - 2015-07-05 18:00

Tsa Lung Trul Khor

Kurs jogi tybetańskiej
Person Dariusz Orwat sp
Person

Promotor Związek Garuda org
Place   Poland, Warszawa, Towarowa 22, lokal 16 A
contact  , , garuda.wawa@wp.pl
info  http://ligmincha.pl/pl/terminy/20...

KURS JOGI TSA LUNG TRUL KHOR
4 -5 lipiec 2015
Ligmincha Warszawa
Towarowa 22, Centrum Jupiter, wejście A Biura, lokal A16 (1 piętro)
sobota, niedziela: 10:00 - 13:30, 15:30 - 18:00

Tsa Lung Trul Khor to jogiczne ćwiczenia pochodzące z cyklu starożytnych nauk dzogczen Sziang Sziung Njen Dziu tradycji buddyzmu tybetańskiego Jungdrung Bon, które oczyszczają ciało, energię i umysł. Tsa - energetyczne kanały, Lung - subtelna energia, prana, Trul Khor - tłumaczy się jako magiczny ruch.
Ćwiczenia Tsa Lung - Trul Khor opierają się na zrozumieniu współdziałania trzech aspektów naszego istnienia: fizycznego ciała, życiowej energii (lung, prana) i umysłu. Te trzy wymiary doświadczenia nazywane są trzema bramami prowadzącymi do urzeczywistnienia. Kiedy ciało, energia i umysł zostają zintegrowane w jogicznych ćwiczeniach Trul Khor, tworzą tzw. cudowne ruchy, które usuwają wszelkie zakłócenia w naszym funkcjonowaniu. Poprzez integrację energicznych ćwiczeń fizycznych ze świadomością oddechu, odblokowujemy i otwieramy przepływ subtelnej energii w określonych obszarach ciała. Każdy z ruchów rozluźnia i usuwa fizyczne, energetyczne, emocjonalne i mentalne blokady.

Ćwiczenia Trul Khor harmonizują przepływ życiowej energii, przywracają naturalną kondycję ciała, usprawniają funkcjonowanie wewnętrznych narządów, dodają witalności, równoważą emocje, uspokajają i przebudzają umysł. Poprzez praktykę z tsa i lung oraz esencji lung -thigle, praktykujący stopniowo uzyskuje dostęp do natury swojego umysłu. Ćwiczenia te stanowią bramę do bardziej przejrzystego i stabilnego spoczywania w naturalnym stanie umysłu.

Żeby zrozumieć metodę prowadzącą do urzeczywistnienia, jaką jest tybetańska joga Tsa Lung - Trul Khor, trzeba zrozumieć, że wszystkie zjawiska zewnętrzne i wewnętrzne mają podstawę energetyczną. Poprzez praktykę Trul Khor możemy połączyć się z energetycznym wymiarem naszych doświadczeń. Każdemu doświadczeniu, każdej aktywności umysłu odpowiada prana, która jest nierozdzielna z tym doświadczeniem.
Wszystkie negatywne doświadczenia, niedoskonałości ciała i umysłu, choroby, zaburzenia oraz wszystkie pozytywne doświadczenia, wszystkie zdolności naszego ciała i umysłu zakorzenione są w energetycznych kanałach. Kanały i czakry tworzą wewnętrzną, subtelną strukturę ciała. Gdy wykonujemy praktykę Trul Khor wpływamy na wszystkie kanały oraz czakry i związane z nimi części ciała.
Ćwiczenia Trul Khor odblokowują energetyczne kanały, dzięki czemu życiowa energia może się w nich swobodnie poruszać, może nas wzmacniać, oczyszczać, uzdrawiać. Kiedy uwalniamy się od negatywnych wzorców, doświadczamy otwarcia, które prowadzi nas do doświadczenia naszej istoty.
W czasie kursu zostaną przekazane praktyki oddechowe, oraz pierwszy cykl ćwiczeń Sziang Sziung Trul Khor. Duży nacisk zostanie położony na praktyki z oddechem rozwijające zdolność odczuwania subtelnego aspektu oddechu (lung, prana). Doświadczenie subtelnego aspektu oddechu stanowi podstawę praktyki Tsa lung - Trul Khor. Ideą kursu jest wprowadzenie w głębszy, bardziej wewnętrzny wymiar praktyki, by poprzez żywe doświadczenie tsa i lung, uzyskać zdolność usuwania negatywnych energetycznych wzorców, które blokują nasz potencjał.

Znam wielu adeptów jogi, którzy skupiają się na dobroczynnych efektach fizycznych, na tym, że dzięki niej dobrze wyglądają i mają lepsze samopoczucie - nie mając pojęcia, że jogiczne pozycje i techniki oddechowe mogą służyć osiągnięciu wyższego urzeczywistnienia świadomości. Z drugiej strony, istnieją jogini zaawansowani w wyższych medytacjach umysłu i prany, którzy zaniedbują fizyczny wymiar swojej praktyki. Znacznie bardziej prawdopodobne jest, że ostateczny cel samorealizacji osiągną ci praktykujący, którzy rozumieją subtelne interakcje ciała, mowy i umysłu”.
Tenzin Wangyal Rinpocze


.


HOME > PL > Wydarzenia > Wydarzenie >
Share: Facebook Twitter
@Shortlink: https://boninfo.org/event/365797