Wydarzenie
country
Intensywna praktyka weekendowa dla początkujących oraz zaawansowanych.
2015-11-28 10:00 - 2015-11-29 17:00

Dzogczen - intensywna praktyka weekendowa

Intensywna praktyka weekendowa dla początkujących oraz zaawansowanych.
Person Marek Górny sp
Person

Promotor Brama Południa org
Place   Poland, Katowice, Podgórna 4, ALTERMED NZOZ (wejście od ulicy Dąbrowskiego)       satelit map
contact  , , katowice@medytacja.net
info  http://bon.medytacja.net/vpage/66...
FB  https://www.facebook.com/events/2...

W związku z odwołaniem planowanej wizyty Geshe Gyatso w Katowicach, zapraszamy osoby które zarezerwowały sobie czas w najbliższy weekend na intensywną praktykę dzogczen.

Warsztat przeznaczony jest zarówno dla początkujących jak i dla uczestników październikowego kursu, który prowadził Khenpo Tenpa Yungdrung Rinpoche. Osoby początkujące będą mogły zapoznać się z praktykami ruszen oraz tsa lung, natomiast zaawansowani będą mogli pogłębić swoją praktykę.
W czasie dwudniowego warsztatu skupimy się głównie na intensywnej praktyce ruszen wewnętrznego oraz tsa lung. Celem tego, oraz następnych warsztatów jest przygotowanie się do czteroletniego kurs prowadzonego przez  Khenpo Tenpa Yungdrung Rinpoche – [zobacz program]

Krople Serca Dharmakaji
Tekst “Krople Serca Dharmakaji” został napisany przez Szardzę Taszi Gjaltsena, tybetańskiego mistrza, który w czasie swojej śmierci w 1935 r. osiągnął tęczowe ciało, kiedy jego fizyczne ciało rozpuściło się w światło. Szardza Rinpocze był jednym z najważniejszych nauczycieli Jungdrung Bon w swoim czasie; jego książki są obecnie używane w bardzo wielu tybetańskich klasztorach.
Podczas tych nauk, praktykujący uczy się serii metod wywoływania bezpośredniego doświadczenia prawdziwej natury umysłu, doświadczenia własnej esencji.


Zewnętrzne ruszen jest starożytną wersją psychologii, rodzajem psychologii ekspresywnej. Jest ono jedyną w swoim rodzaju i bardzo głęboką praktyką wstępną dzogczen. Krople Serca Dharmakaji rozpoczynają się od dwóch praktyk: praktyki zewnętrznego oraz wewnętrznego ruszen. Ruszen oznacza oddzielenie, oddzielenie samsary i nirwany, mądrości i ignorancji.
(Tenzin Wangyal Rinpoche)

Samo gromadzenie nauk stad czy stamtąd nie wystarczy. Możemy coś usłyszeć, ale samo to nie przyniesie większego pożytku. Musimy poważnie praktykować jedną ścieżkę wykorzystując to czego się nauczyliśmy. Jeśli będziemy przebierać jakbyśmy byli w supermarkecie, nie pojawi się żaden trwały rezultat
(Yongdzin Tenzin Namdak Rinpoche - Historia Tantry Matki)

 

Prosimy przynieść ze sobą gruby koc lub karimatę, istnieje także możliwość siedzenia na krzesłach.

Czas trwania zajęć:

    sobota od 10.00 do 18.00 z przerwą obiadową
    niedziela od 10:00 do 17:00 z krótką przerwą obiadową.


Koszt udziału:
    dla osób, które dokonają internetowego zgłoszenia udziału: 50 zł
    dla osób niezgłoszonych internetowo: 100 zł

Klawisz zgłoszenia znajduje się poniżej. 


.


HOME > PL > Wydarzenia > Wydarzenie >
Share: Facebook Twitter
@Shortlink: https://boninfo.org/event/365720