Wydarzenie
2016-03-05 10:00 - 2016-03-06 18:00

AUTENTYCZNE ŹRÓDŁO UZDROWIENIA

Praktyka Odzyskiwania Duszy według metod Tenzina Wangyala Rinpocze
Person Jarosław Kotas sp
Person

Promotor Związek Garuda org
Place   Poland, Warszawa, Towarowa 22, wejście A, "BIURA", lokal: A16       satelit map
contact  , 883755519, ligminchawarszawa@wp.pl
info  http://ligmincha.pl/pl/terminy/20...
FB  https://www.facebook.com/garudawa...

AUTENTYCZNE ŹRÓDŁO UZDROWIENIA

Praktyka Odzyskiwania Duszy według metod Tenzina Wangyala Rinpocze

 

Pośród bogactwa praktyk duchowych tradycji Yungdrung Bon, znaleźć można wiele takich o charakterze uzdrawiającym. W tym jednakże przypadku, termin "uzdrawianie" winien być postrzegany o wiele szerzej, niźli tylko leczenie naszej fizycznej formy. Jest ona bowiem zaledwie jedną spośród Trzech Bram, niemniej także tą, w której manifestują się głębsze zakłócenia emocjonalne i mentalne. Często brak nam do nich dostępu i zmagać się musimy jedynie z ich efektami, którymi są zaburzenia natury cielesnej. Tymczasem wszystko - zarówno dobre i złe - pochodzi z tego samego źródła, którym jest natura umysłu i dopiero połączenie z nim leczy nas na poziomach przekraczających gruby, fizyczny aspekt ciała. Poprzez umiejętność łączenia się z tym źródłem, uśmierzyć możemy zarówno nasz psychiczny, jak i fizyczny ból, który w ten sposób staje się ścieżką ku ostatecznemu oświeceniu.

W trakcie naszych 2-dniowych zajęć postaramy się skontaktować najpierw z własnym poczuciem samotności, osamotnienia, odrzucenia i niepewności. Uczuć takich doświadcza obecnie bardzo wielu ludzi i im dłużej w nich tkwią, tym bardziej tracą w swoim wymiarze energetycznym, aż w końcu zaczynają słabnąć na zdrowiu. Dzieje się tak, gdyż energia duszy, naszej siły życiowej, jest w stanie nierównowagi i utraty jakości. Połączenie z pierwotnym źródłem leczy te wszystkie negatywne emocje, uczy samoakceptacji, dodaje sił i pozwala na nowo odnaleźć utracone poczucie własnej wartości.

Następnego dnia skontaktujemy się z naszym ciałem, a w szczególności z gnieżdżącym się w nim bólem lub chorobą albo stanem blokady, rodzajem energetycznej martwoty jakiejś jego części. Będziemy w to miejsce wprowadzać jakości i doświadczenia Trzech Wewnętrznych Schronień, aby zostało ono uleczone. W przestrzeni, z którą będziemy się łączyć, uzyskamy nieograniczony dostęp do wszelkich jakości, w tym także uzdrawiających.

Kiedy praktykujemy Wielką Doskonałość (dzogczen), ważne jest, abyśmy byli w jak najwyższym stopniu oczyszczeni z wszystkiego, co jest przeszkodą na drodze jej rozpoznania. Szeroko rozumiany ból, który wzmacnia nasze poczucie ego, to jedna z najpoważniejszych przeszkód, gdyż ból zabiera nam czujność uwagi i kieruje ją na zewnątrz, ku iluzorycznej wizji. Łatwo wówczas stracić sprzed oczu nasz główny cel, jakim jest łączenie się z naturą umysłu, praktyka czystego światła.

Serdecznie zapraszam na spotkanie z praktyką i naukami Bon w Warszawie i Inwałdzie.

 

dr Jarosław Kotas
Instruktor Ligmincza Polska

 

Niektórzy ludzie najlepsze lata swojego życia spędzają na poszukiwaniu bratniej duszy, osiąganiu uznania lub statusu albo też gromadzeniu dóbr. Robią to wszystko dlatego, że nie chcą się czuć samotni oraz chcą się dowartościować i poczuć bardziej spełnionymi. Satysfakcja uzyskiwana z zewnętrznych źródeł jest jednak z natury ulotna. Nawet jeśli uda się komuś, po wielu staraniach, odbudować jakiś związek, za którym bardzo tęsknił, niekoniecznie rozwiązuje to problem samotności. Najpotężniejszym lekarstwem wiodącym do przezwyciężenia samotności i osiągnięcia trwałego poczucia pełni i kompletności  jest praktyka wewnętrznych schronień prowadząca do odnalezienia samego siebie.

Tenzin Wangyal Rinpocze, The True Source of Healing. How the Ancient Tibetan Practice of Soul Retrieval Can Transform and Enrich Your Life

 

Kiedy cierpisz jakiś ból, to dlatego, że jest konkretne  Ja, które go doświadcza. Gdy tylko chwytamy się poczucia samych siebie, od razu utrwalamy własne cierpienie. Kiedy podczas doświadczania pierwszego schronienia, łączymy się z nieograniczoną świętą przestrzenią w obecności naszego bólu, owo Ja, egotyczne poczucie siebie, które uciska wokół tego bólu, traci moc uchwytu. Nasza tożsamość chorej i cierpiącej osoby, staje się mniej solidna. Podczas kontynuacji spoczywania w przestrzeni własnej istoty, rozpuszcza się w niej poczucie Ja, co sprawia, że w takim momencie rozpoznajemy, iż nie jesteśmy bólem własnym, tylko otwartą przestrzenią istoty, jako takiej. Jest ona naszą prawdziwą naturą.

Tenzin Wangyal Rinpocze, The True Source of Healing. How the Ancient Tibetan Practice of Soul Retrieval Can Transform and Enrich Your Life
tłum. J. Kotas

 

Program warsztatów:


Sobota 5 marca
10-13 Nauki i praktyka
13-15 Przerwa obiadowa
15-18 Nauki i praktyka

Niedziela 6 marca
10-13 Nauki i praktyka
13-15 Przerwa obiadowa
15-18 Nauki i praktyka

Z uwagi na igraniczoną liczbę miejsc, prosimy o zgłoszenia na mail: ligminchawarszawa@wp.pl, kontakt tel: 883755519
Sugerowana darowizna to 50 zł za dzień Osoba prowadząca:
dr. Jarosław Kotas - Instruktor ogólnopolski Ligmincha Polska, mianowany przez Tenzina wangyala Rinpoche, tłumacz odosobnień, webcastów i książek Tenzina Wangyala Rinpoche.

.


HOME > PL > Wydarzenia > Wydarzenie >
Share: Facebook Twitter
@Shortlink: https://boninfo.org/event/365700