Wydarzenie
country
W trakcie sesji między innymi: praktyki tsalung, nyndro, pudża.
2016-06-05 10:0018:00

Medytacja BON

Intensywna praktyka dla początkujących oraz zaawansowanych.
Person Marek Górny sp
Person

Promotor Brama Południa org
Place   Poland, 40-145, Katowice, ul. Karłowicza 14/1       satelit map
contact  , , katowice@medytacja.net
info  http://bon.medytacja.net/vpage/71...
FB  https://web.facebook.com/events/2...

Żeby zrozumieć metodę prowadzącą do urzeczywistnienia jaką jest tybetańska joga Tsa Lung trzeba najpierw zrozumieć, że wszystkie zjawiska zewnętrzne i wewnętrzne mają podstawę energetyczną. Każde nasze doświadczenie jest kombinacją różnych warunków i przyczyn zachodzących w trzech wymiarach naszego funkcjonowania. Jest to wymiar fizyczny (wszystkie doświadczenia jakie odczuwamy w naszym ciele), wymiar subtelnej energii (wszystkie doświadczenia jakie niesie ze sobą prana poruszająca się w energetycznych kanałach i energetycznych ośrodkach - czakrach) oraz wymiar naszego umysłu (wszystkie doświadczenia jakie pojawiają się w sferze naszej świadomości). Te trzy wymiary nazywane są trzema bramami prowadzącymi do stanu oświecenia.

Kanały i czakry tworzą naszą wewnętrzną strukturę ciała. Gdy wykonujemy praktykę Tsa Lung wpływamy na wszystkie kanały oraz czakry i związane z nimi części ciała. Wszystkie niedoskonałości ciała i umysłu, wszystkie choroby, zaburzenia oraz pozytywne doświadczenia, wszystkie zdolności naszego ciała i umysłu, zakorzenione są w kanałach. To w jakiej znajdujemy się kondycji na poziomie ciała, energii i umysłu zależy od tego, w jaki sposób porusza się życiowa energia ścieżką kanałów.

Celem praktyk nyndro jest przygotowanie umysłu do samorozpoznania, tak aby mógł on "zobaczyć" swoją własną naturę, swój Naturalny Stan lub innymi słowy aby mógł on zostać "przebudzony". Jest wiele blokad, które zaciemniają naszą "wizję" i dlatego nie możemy normalnie "widzieć" lub doświadczać ostatecznej esencji (istoty) naszego umysłu. Te blokady czy zaciemnienia muszą być usunięte aby "widzieć", tak jak zwierciadło musi być odkurzone zanim może przejrzyście odbijać. Pomimo tego że wysokie oraz najwyższe nauki są aktualnie udzielane każdemu zainteresowanemu, to możliwość ich skutecznego praktykowania, wymaga solidnej podstawy jaką daje nyndro. Każdy poważny praktykujący czy to dzogczen czy tantrę powinien wykonywać praktyki nyndro przez całe swoje życie. Różne cykle nauk posiadają rożne, aczkolwiek podobne praktyki składające się na nyndro, ich istotą jest przygotować praktykującego do przebudzenia.

 

Wszystkich praktykujących nauki BON, z Katowic i okolicy, zarówno zaawansowanych, początkujących oraz sympatyków zapraszamy na intensywne odosobnienie medytacyjne.

W trakcie sesji między innymi: praktyki tsalung, nyndro, pudża.

Dojazd - [link]
Zajęcia prowadzi Marek Górny - [więcej informacji]
Koszt udziału – dobrowolne darowizny, wg uznania [możliwość wpłaty przelewem]

W związku z ograniczoną ilość miejsc, o udziale decyduje kolejność zgłoszeń.

Wymagane zgłoszenie udziału  poniższym klawiszem..:.

Zapraszamy także na na wykład: 2016-06-01 - Matrix a buddyjska wizja rzeczywistości – pytanie o obiektywność percepcji - [info]

W języku tybetańskim tsa oznacza kanał a lung oznacza oddech witalny lub wiatr (pranę). Poprzez połączenie razem skupienia umysłu, oddechu i fizycznych ruchów, w każdym ćwiczeniu tsa lung otwieramy konkretną czakrę (centrum energetyczne) w ciele. Oczyszczamy przeszkody, które przeszkadzają nam w rozpoznaniu czystej i otwartej przestrzeni istnienia. Ta czysta, otwarta przestrzeń jest źródłem wszystkich pozytywnych jakości.

Ostatecznie celem medytacji jest nauczenie się stabilnie przebywać w czystej, otwartej świadomości. Możesz rozwinąć swoją zdolność połączenia i spoczywania w naturalnie radosnym stanie przez uwalnianie fizycznych zaburzeń, emocjonalnych blokad, energetycznych i mentalnych zaburzeń, oraz innych przeszkód w twojej praktyce.

Pięć ćwiczeń Tsa Lung są metodami, dzięki którym krok po kroku możemy rozpoznawać i oczyszczać przeszkody. Te proste do wykonania, ale potężne ćwiczenia mogą być używane jako przygotowanie do innych praktyk medytacyjnych, oraz także jako główna praktyka wspierająca doświadczenie otwartej świadomości w codziennym życiu. Ćwiczenia mogą pomóc ci w:

-oczyszczeniu grubych przeszkód, takich które powodują choroby czy silne negatywne emocje;
-oczyszczeniu czy wyczerpaniu sił, który kierują zaburzającymi myślami;
-oczyszczeniu subtelnych przeszkód, które zaburzają twoją zdolność do rozpoznania i przebywania w naturalnym stanie umysłu.

 

matrix buddyzm

.


HOME > PL > Wydarzenia > Wydarzenie >
Share: Facebook Google Twitter
@Shortlink: https://boninfo.org/event/365682