Wydarzenie
country
Dzięki mocy dźwięków i zrozumieniu ich bezpośredniego związku ze stanami naszego umysłu możemy oczyścić przeszkody i dotrzeć do doświadczenia otwartej przestrzeni naszego wnętrza, która jest źródłem naszej kreatywności i wszystkich pozytywnych jakości...
2016-07-02 10:00 - 2016-07-03 18:00

Dźwięk, umysł, medytacja.

Intensywna praktyka weekendowa dla początkujących oraz zaawansowanych.
Person Marek Górny sp
Person

Promotor Brama Południa orgPromotor , Śląskie Towarzystwo Buddyjskie org
Place   Poland, Katowice, ul. Karłowicza 14/1
contact  , , katowice@medytacja.net
info  http://bon.medytacja.net/vpage/72...

Praktyka Pięciu Wojowniczych Sylab opiera się na mocy dźwięków, aby pomóc uzdrowić choroby oraz oczyścić zaburzenia w ciele oraz umyśle.. Ta praktyka wspiera praktykującego w przebywaniu w czystej i otwartej świadomości. Dzięki tej praktyce może nauczyć się:

* Identyfikować negatywne wzorce i blokady ciała, oddechu i umysłu;
* Oczyszczać te blokady;
* Rozwijać i manifestować pozytywne jakości w codziennym życiu.


Umysł prowadzi dźwięk przez subtelne kanały i czakry w ciele, aby odkryć pozytywne jakości, jak miłość, współczucie, radość i równość. Przez praktykę z pięcioma świętymi sylabami, znanymi jako Pięć Wojowniczych Sylab, możesz zmienić swoje życie i rozpoznać swoją ścieżkę, która zaczyna się od otwartości i prowadzi do spontanicznych, pozytywnych działań w świecie.
Praktyka 5 Wojowniczych Sylab: dzięki mocy dźwięków i zrozumieniu ich bezpośredniego związku ze stanami naszego umysłu możemy oczyścić przeszkody i dotrzeć do doświadczenia otwartej przestrzeni naszego wnętrza, która jest źródłem naszej kreatywności i wszystkich pozytywnych jakości. Pięć Sylab Nasiennych to pięć kroków pomiędzy czystą przestrzenią naszego umysłu a rzeczywistością, która nas otacza. Niezwykle cenna praktyka medytacyjna, która wykracza poza obręb siedzącej medytacji i uczy nas jak integrować praktykę z życiem codziennym.

 

Wszystkich praktykujących nauki BON, z Katowic i okolicy, zarówno zaawansowanych, początkujących oraz sympatyków zapraszamy na intensywne odosobnienie medytacyjne.

W trakcie sesji między innymi: praktyki tsalung, praktyka uzdrawiania dźwiękiem, pudża.

Dojazd - [link]
Zajęcia prowadzi Marek Górny - [więcej informacji]
Koszt udziału – dobrowolne darowizny, wg uznania [możliwość wpłaty przelewem]

W związku z ograniczoną ilością miejsc, o udziale decyduje kolejność zgłoszeń. Osoby początkujące zapraszamy na sobotnie wyjaśnienia do praktyki.

Wymagane zgłoszenie udziału  poniższym klawiszem:Place   Poland, Katowice, ul. Karłowicza 14/1

sobota

10:00 - 14:00 - wyjaśnienia do praktyki
14:00 - 15:30 - przerwa obiadowa
15:30 - 18:00 - medytacja

niedziela

10:00 - 14:00 - medytacja
14:00 - 15:30 - przygotowania do pudży
15:30 - 18:00 - pudża

 

Dźwięk ma moc eliminowania przeszkód, bloków emocjonalnych i zaciemnień umysłu, które powstrzymują nas przed rozpoznaniem natury umysłu i przed byciem w każdym momencie naszym autentycznym JA.

Praktyka Pięciu Wojowniczych Sylab jest zręcznym środkiem, który może wesprzeć nas w uwolnieniu naszych negatywnych i ograniczających wzorców zachowania ciała, mowy i umysłu i stworzyć miejsce dla bardziej spontanicznej, twórczej i autentycznej ekspresji. W praktyce tej rozpoznajemy to, co jest już obecne, łączymy się z tym i ufamy temu. W sensie relatywnym zaczynamy praktykować miłującą życzliwość, współczucie, radość i równowagę, cechy, które przynoszą wielkie korzyści, gdy doświadczamy ich i wyrażamy je w relacji z samymi sobą i z innymi. Ostatecznie praktyka ta prowadzi nas do pełnego rozpoznania naszego prawdziwego ja. W naukach metaforą obrazującą to doświadczenie jest dziecko, które rozpoznaje swoją matkę w tłumie – jest to natychmiastowe, głębokie rozpoznanie związku, doświadczenie bycia w domu. Jest ono określane jako naturalny umysł i jest to czysty umysł. W naturalnym umyśle wszystkie cnoty są spontanicznie doskonałe.

Jest wiele różnych sposobów, na jakie możemy praktykować medytację i łączyć się z naszym prawdziwym ja. W (...) książce o pięciu żywiołach, „Leczenie formą, energią i światłem ,” piszę o tym, jak używać mocy świata natury do wsparcia głębokiego i bardziej autentycznego związku z naszą istotą. Gdy stoimy na szczycie góry, zdobywamy niekwestionowane doświadczenie rozległej, otwartej przestrzeni. Ważne jest rozpoznanie, że to uczucie, to doświadczenie jest w nas, a nie tylko w imponującym widoku. Poprzez górę możemy połączyć się z naszą stabilnością i rozwinąć ją. Wielu z nas udaje się nad ocean, by odpocząć i dobrze się bawić, ale naturalna moc oceanu może wesprzeć nas w rozwijaniu otwartości. Możemy zagłębić się w naturze by połączyć się z określonymi cechami i uwewnętrznić je, w znaczeniu wniesienia tego, co czujemy w fizycznym kontakcie w głąb siebie, gdzie nasze doświadczenie staje się sprawą energii i umysłu. Wielokrotnie patrząc na kwiat myślimy: „Jest taki piękny! Taki piękny!” W takiej chwili dobrze jest urzeczywistnić tę cechę piękna wewnętrznie. Odczuć ją ze wsparciem patrzenia na kwiat. Nie poprzestawaj na samym patrzeniu na kwiat lub inny zewnętrzny obiekt i wniosku, że piękno spoczywa w tym obiekcie. Wtedy postrzegasz tylko swoje przekonanie, że kwiat jest piękny, ale nie ma nic wspólnego z tobą. Doprowadź tą cechę i uczucie do głębszego rozpoznania: „Doświadczam tego. Ten kwiat wspiera mnie w tym doświadczeniu,” zamiast myśleć: „To tylko kwiat. Ja nie jestem taki.” W codziennym życiu mamy wiele takich okazji.

W praktyce Pięciu Wojowniczych Sylab nie poruszamy się od zewnątrz do wnętrza. Tutaj zaczynamy od odkrycia wewnętrznej przestrzeni i od niej przechodzimy do spontanicznej manifestacji. Używając dźwięku oczyszczamy nasze nawykowe tendencje i przeszkody i łączymy się z przejrzystą i otwartą przestrzenią naszej istoty. Ta otwarta przestrzeń jest źródłem wszystkich cnót i jest podstawą każdego z nas. Jest ona po prostu tym, czym jesteśmy - jest przebudzona, przejrzysta, jest buddą. tekst : Tenzin Wangyal Rinpocze

.


HOME > PL > Wydarzenia > Wydarzenie >
Share: Facebook Twitter
@Shortlink: https://boninfo.org/event/365675