Wydarzenie
country country
Energiczne ćwiczenia Trul khor (joga tybetańska) zostały stworzone głównie po to, aby uzyskać subtelne efekty w sferze energii i umysłu. Ćwiczenia Trul khor są pomocne w praktyce medytacyjnej, stanowią bramę do bardziej otwartego, przejrzystego i stabilnego spoczywania w naturalnym stanie umysłu. Integrując energiczne ćwiczenia fizyczne z koncentracją i świadomością oddechu, odblokowujemy i otwieramy przepływ prany w określonych obszarach ciała.
2016-08-22 08:00 - 2016-08-24 18:00

Tybetańska Joga Trul Khor

Kurs Jogi Trul Khor
Person Alejandro Chaoul-Reich sp
Person

Promotor Związek Garuda org
Place   Poland, Chamma Ling Poland, 08-470 Wilga , Al. Huberta 4   MAPS
contact  , ,
info  http://ligmincha.pl/pl/terminy/20...

Joga tybetańska Trul khor

Ćwiczenia mogą być dobre dla ciała, energii, dla umysłu i ducha. Pomyśl, jak się czujesz, kiedy po dłuższym okresie braku aktywności zaczynasz biegać czy chodzić na spacery. Przedtem miałeś huśtawki nastrojów, byłeś zestresowany i ospały, po ćwiczeniach zaś czujesz się lepiej fizycznie, doświadczasz swobodnego przepływu energii, masz jaśniejszy umysł i czujesz się podniesiony na duchu.
Energiczne ćwiczenia Trul khor (joga tybetańska) mają podobne skutki. Trul khor został jednak stworzony głównie po to, aby uzyskać subtelne efekty w sferze energii i umysłu. Mówiąc ściślej, ćwiczenia Trul khor są pomocne w praktyce medytacyjnej, stanowią bramę do bardziej otwartego, przejrzystego i stabilnego spoczywania w naturalnym stanie umysłu. Integrując energiczne ćwiczenia fizyczne z koncentracją i świadomością oddechu, odblokowujemy i otwieramy przepływ prany w określonych obszarach ciała (Tenzin Wangyal Rinpocze).
 
Dr Alejandro Chaoul Reich jest uczniem Tenzina Wangyala Rinpocze. Studiował także u wielu mistrzów Bon i buddyjskich. Od ponad 25 lat zajmuje się medytacją i rozwojem duchowym, szczególnie praktyką Dzogczen w tybetańskiej tradycji Jungdrung Bon, w tym również praktyką Jogi Tybetańskiej, a wcześniej także Jogi Indyjskiej.
 
Z wykształcenia jest religioznawcą, posiada tytuł doktora religii tybetańskich Uniwersytetu Rice w Houston, obronił pracę doktorską z zakresu Tybetańskiej Jogi Trul Khor i jej możliwości zastosowania w leczeniu chorych.
 
Obecnie pełni funkcję asystenta profesora w John P. McGovern Center for Health oraz jest adiunktem na University of Texas Medical School w Houston, gdzie w ramach M.D. Anderson Cancer Center prowadzi badania nad wykorzystaniem Jogi Tybetańskiej w leczeniu chorych onkologicznie. Program ten otrzymał już dwukrotnie wielomianowe dotacje rządu amerykańskiego w celu kontynuowania badań.
 
Jest autorem licznych publikacji naukowych, które opisują badania nad zastosowaniem Jogi Tybetańskiej w terapii chorych onkologicznie oraz integracją tego systemu z metodami medycyny zachodniej.
Jest także Dyrektorem Ośrodka Odnowy Instytutu Religii i Medycyny Centrum Medycznym w Teksasie oraz prowadzi Instytut Ligmincha w Houston.
 
Dr Chaoul przyjeżdża do Polski od 2005 roku ucząc różnych technik jogi tybetańskiej.


Place   Poland, Chamma Ling Poland, 08-470 Wilga , Al. Huberta 4   MAPS
.


HOME > PL > Wydarzenia > Wydarzenie >
Share: Facebook Google Twitter
@Shortlink: https://boninfo.org/event/365667